W ramach 37. Jesieni z Bluesem zapraszamy na koncert

BLUES FIGHTERS (PL/USA)

26 listopada 2022, godz. 23:30
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 30 zł – w kasach Forum i BOK/CLZ oraz na bilety.bok.bialystok.pl

Karnet na wszystkie koncerty w Forum i Famie: 220 zł – liczba ograniczona – w sprzedaży od 24 października!


Blues Fighters (PL/USA)

Zespół powstał w 2021 roku w Poznaniu, tworzą go muzycy ze sporym dorobkiem i doświadczeniem wyniesionym ze współpracy z wieloma artystami.
Wokalista i gitarzysta Chuc Frazier pochodzi z Houston w Teksasie, na koncie ma współpracę m.in. z zespołem Sonny’ego Sharrocka, Pawłem Mąciwodą (Scorpions) oraz Easy Rider.
Basista Robert Fraska znany jest z zespołów Hot Water, Boogie Chilli i Żuki Rock’n’Roll Band.
Perkusista Dariusz Nowicki grał z grupami Hot Water, Izotop i Boogie Chilli, wystąpił także na festiwalu International Blues Challenge w Memphis (Tennessee, USA). Razem z Robertem Fraską, jako Hot Water, supportowali Joe Cockera, występowali na jednej scenie z takimi artystami, jak Alvin Lee, Ten Years After, The Animals, Colosseum, Taj Mahal, Jack Bruce i Eb Davies. Współpracowali także z Małgorzatą Ostrowską, Dariuszem Kozakiewiczem, Wojciechem Waglewskim, Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Urbaniakiem, Tadeuszem Nalepą.
Gitarzysta Wojciech Kubiak znany jest ze współpracy z Grzegorzem Kupczykiem (Turbo, Ceti) i Januszem Musielakiem w projekcie Grzegorz Kupczyk Akustycznie oraz Brick House i Like The Stones.

W czerwcu tego roku zespół wydał płytę „Pretty Baby” z trzynastoma autorskimi utworami. W lipcu zdobył Grand Prix na Suwałki Blues Festival oraz wygrał konkurs Polish Blues Challenge 2023, dzięki czemu będzie reprezentował Polskę na European Blues Challenge 2023 (EBC 2023).

Skład zespołu:
Chuc Frazier – wokal, gitara
Wojciech Kubiak – gitara
Robert Fraska – gitara basowa
Dariusz Nowicki – perkusja