Zapraszamy na koncert w ramach cyklu Blues Fama!

W DELCIE BLUESA – PUHOVSKY NAD MISSISIPI
koncert, zdjęcia, opowieści z podróży

16 lutego 2024, godz. 19:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu), do kupienia w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl

To muzyczne i krajoznawcze zdarzenie ukazuje Deltę Missisipi z perspektywy leniwej, sennej włóczęgi przez kolebkę bluesa.

Kilka lat temu PUHOVSKY koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street, przemierzał też Deltę Missisipi – od Memphis po Nowy Orlean. Podczas swojej kompozytorskiej podróży poprzez krainy mistrzów bluesa tworzył nowe pieśni na kolejny solowy album. Szukając „śladów” takich legend jak Charley Patton, Son House czy samego Roberta Johnsona,  odwiedził m.in. Clarksdale, Lula, Tunica, Friars Point, Vicksburg czy Hazelhurst (rodzinną miejscowość wspomnianego Roberta Johnsona).
Ta wyprawa przyniosła inspirację, której szukał. Z magicznych miejsc, które odwiedził przywiózł również setki zdjęć własnego autorstwa i autorstwa Jakuba Bednarka, młodego, utalentowanego fotografika, który z nim podróżował. Wybrane zdjęcia można obejrzeć na slide-show towarzyszącym koncertowi.
Prawie każda fotografia jest powiązana z jakąś historią lub anegdotą. Jak choćby tą, kiedy w miejscowości Lula PUHOVSKY wypytywał grupkę, raczących się trunkiem ukrytym pod zasłoną papierowych torebek „lokalsów” o Son House’a i Charliego Pattona – wybitnych artystów, którzy byli związani z tą miejscowością. Ci nie mieli pojęcia o kim mowa… Byli przekonani, że chodzi o jakichś współczesnych mieszkańców Lula… Więcej ciekawych historii będzie można usłyszeć na koncercie.

PUHOVSKY (znany też jako Romek Puchowski) – wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent, gra na gitarze DOBRO, slide, gitarze akustycznej, basowej, DJ. Główne nurty stylistyczne w jakich się porusza to alternatywa, Delta Blues, indie folk,. Zainspirowany archetypicznym bluesem od lat konsekwentnie kreuje nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie. Autor niezwykle energetycznych, solowych koncertów. „Gitarzysta roku” w plebiscycie Blues Top 2018. Kompozycje autorstwa PUHOVSKY’ego odnoszą sukcesy na międzynarodowych konkursach songwriterskich w USA, International Songwriting Competition’ 2015 – BIG BAD BROTHER, Unsigned Only Music Competition’ 2023 – LIKES (skomponowana podczas podróży przez Deltę Missisipi). Jego dyskografia liczy siedem pozycji (najnowszy album „Żywioły lasu” ukazał się w czerwcu 2022).

https://www.facebook.com/PUHOVSKY    |    https://puhovsky.net