Zapraszamy na koncert w ramach cyklu Blues Fama!

Kłusem z Blusem

26 kwietnia 2023, godz. 20:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu) – w kasie kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

 

Kłusem z Blusem jest obecny na bluesowej scenie muzycznej od kilkunastu lat. Wykonuje unikalną w Polsce odmianę muzyki bluesowej, ze szczególnym upodobaniem stylu west coast z wiodącą rolą harmonijki ustnej i wokalu. Brzmienie zespołu uzupełnia klasyczne instrumentarium: gitara, bas i perkusja. Kompozycje charakteryzują się jumpową pulsacją z domieszką elementów swingu oraz stylowych riffów gitary często granej unisono z linią harmonijki ustnej. W repertuarze Kłusem z Blusem znajdują się własne bluesowe kompozycje z polskimi tekstami, aranżacje bluesowe znanych przebojów muzyki popularnej oraz standardy największych mistrzów harmonijki bluesowej takich jak: Little Walter, William Clarke, Rod Piazza, Kim Wilson czy Gary Primich. Zespół funkcjonuje również pod nazwą Golden Virginia Playboys, prezentując projekt muzyczny „Tribuite To Little Walter” czy „Billy Branch&Sons Of Blues Project”.

Liderem grupy jest Tomek Kiersnowski, który śpiewa i gra na harmonijce ustnej i jest zaliczany do czołówki wykonawców muzyki bluesowej w Polsce. Jako harmonijkarz występuje gościnnie w koncertach zespołów Piotr Nowak Band (RIP) i Piotr Nalepa Tour. Zarejestrował dźwięki harmonijki na płycie „J.J. Band i Przyjaciele – Blues” z utworami Tadeusza Nalepy nominowanej do nagrody Fryderyka, „Chorzy na bluesa śpiewają utwory Sławka Wierzcholskiego”.

Zespół koncertował na licznych festiwalach bluesowych, m.in. Toruń Blues Meeting, Przeworsk Blues Festiwal, Harmonica Bridge w Toruniu, Blues Express w Zakrzewie, Harp Friends z Tipsy Drivers, Ino Blues Festiwal w Inowrocławiu czy Las&Woda&Blues. Wielokrotnie występował na Festiwalu Rawa Blues w Katowicach w latach 1999-2003. W roku 2022 zakwalifikowali się na małą scenę Rawa Blues oraz do Polish Blues Chalennge w ramach Suwałki Blues Festiwal.

Zespołowi od początku patronuje Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Skład:
Tomasz Kiersnowski – śpiew, harmonijka ustna
Sławek Rybczyński – gitara
Wojtek Kwieciński – bas, kontrabas
Piotr Berdowski – perkusja