Białostocki Ośrodek Kultury i zespół 48 godzin w ramach cyklu Blues Fama zapraszają na koncert promujący płytę „Drogowskaz”!

48 godzin

1 października 2022, godz. 20:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)  – w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

48 godzin
Zespół powstał w Białymstoku około 1984 roku, jego założycielem i liderem jest grający na gitarze i harmonijce oraz udzielający się wokalnie Mirosław Kłosowski. Nazwa grupy wywodzi się od obowiązującego w stanie wojennym paragrafu pozwalającego zatrzymać każdego obywatela na 48 godzin. Zespół od początku gra bluesa i wszystko, co się z bluesem kojarzy. W latach 80. brał udział (z powodzeniem) w ogólnopolskich konkursach muzycznych, później grał wiele koncertów, m.in. podczas Jesieni z Bluesem, Rawy Blues czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

48 godzin nie żyje z grania, nie jeździ na tournée, ale nagrywa płyty i gra z pasji do bluesa.

„Drogowskaz” to szósta płyta zespołu, zrealizowana wiosną tego roku w “WeM” studio przez Marka Kubika. Autorem tekstów i muzyki jest Mirosław Kłosowski. Aranżacje powstawały na próbach podczas pandemicznej gorączki pod krytycznym uchem Janusza Nowowsiaka. Na szczęście zespół uniknął poważnych separacji i stawił się w komplecie do nagrania płyty.

Skład zespołu:
Janusz Nowowsiak – harmonijki
Grzegorz Poznański – gitara
Jakub Szumarski – gitara basowa
Grzegorz Pawłowicz – perkusja
Mirosław Kłosowski – gitara, śpiew