Zapraszamy na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu greckiego reżysera Giorgosa Lanthimosa, twórcy takich dzieł jak “Faworyta”, “Kieł”, “Lobster”, “Zabicie świętego jelenia” czy “Alpy”!

BIEDNE ISTOTY

13 stycznia 2024, godz. 20:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 25 zł / normalny (w kasie kina i na bilety.bok.bialystok.pl), 20 zł / specjalny “rodzinny” dla min. 3 os. (tylko w kasie kina)

Biedne istoty / Poor Things
USA, Irlandia, Wielka Brytania 2023, 143′
reż. Giorgos Lanthimos
obsada: Emma Stone, Mark Ruffalo, Willem Dafoe, Ramy Youssef, Jerrod Carmichael, Kathryn Hunter, Christopher Abbott, Suzy Bemba, Margaret Qualley

Niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.

Film powstał na kanwie książki Alasdaira Graya, a autorem scenariusza jest Tony McNamara. Jest to już druga współpraca między Lanthimosem i McNamarą („Faworyta”). Film wyprodukowali Ed Guiney, Andrew Lowe, Yorgos Lanthimos i Emma Stone.