Zapraszamy na wystawę fotografii:

Alina Gabrel-Kamińska: Narodziny

Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
wernisaż: 21 kwietnia 2023 r. (piątek), w godz. 18:00-20:00
wystawa czynna do 4 czerwca 2023 r. codziennie oprócz poniedziałków w godz. 10:00-17:00
wernisaż, niedziele i Europejska Noc Muzeów: wstęp wolny, pozostałe dni: 8 zł
13 maja (Europejska Noc Muzeów) wystawę można zwiedzać w godz. 17:00-24:00, 14 maja wystawa będzie zamknięta dla zwiedzających

 

Przyjście na świat małego człowieka wywołuje w życiu rodziny prawdziwą „rewolucję” związaną również z nowymi rolami, jakie zaczynają pełnić jej członkowie. Kobiety stają się matkami, babkami, siostrami, ciociami, mężczyźni – ojcami, dziadkami, braćmi i wujkami. Przemiana dotyczy całej rodzinnej struktury, trwa kilka miesięcy, a jej uwieńczeniem staje się moment narodzin.

To chwila magiczna i bardzo intymna, towarzyszą jej silne autentyczne emocje. Czarno-białe fotografie Aliny Gabrel-Kamińskiej zatrzymują tę chwilę i te emocje w kadrach, stając się cennym reportażem z życia rodziny, która zaufała fotografce i zaprosiła ją do swojego świata.

Alina Gabrel-Kamińska – fotografka specjalizująca się w reportażu, najczęściej czarno-białym. Fotografuje od ponad 20 lat, najchętniej ludzi i ich emocje, rodziny, dzieci, porody, ważne sprawy, ale i muzykę niezależną. Jej ważniejsze projekty to: „Idealny dziadek” oraz „8120 km”. Na koncie ma wystawy indywidualne i zbiorowe, publikacje internetowe na całym świecie (m.in. w „Lens” – Chiny, „Huffington Post” – USA, „Crescer” – Brazylia) oraz okładkę płyty zespołu TZN Xenna. Fotografka Krainy Mlekiem i Miłością Płynącej. Prowadzi też fotograficznego bloga osobistego z przygodami swoich dzieci (lenkitymianki.wordpress.com). W wolnym czasie fotografuje, a gdyby miała go więcej, to by jeszcze więcej fotografowała, majsterkowała i szyła.
bezslow.wordpress.com