W ramach Akcji Zima 2024 zapraszamy na warsztaty

Przepis na fotoreportaż czyli jak opowiedzieć historię obrazami

25 stycznia 2024, godz. 12:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 40 zł – w kasach kina i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

prowadzenie: Marcin Pawlukiewicz

wiek: 12+
czas trwania: 3 h

Jak opowiedzieć historię obrazami? Tego nauczycie się podczas naszych warsztatów!
Razem stworzymy przepis na znakomity reportaż, w którym w idealnych proporcjach podane zostaną: wizualność, suspens oraz jakość przekazu.

Pochylimy się nad różnorodną tematyką reportaży oraz formami ich prezentacji. Wykonamy też ćwiczenia, które zmuszą do refleksji nad odpowiednim wyborem pokazywanego materiału fotograficznego. Wszystko to zostanie okraszone garścią rad praktycznych, związanych z pracą fotoreportera.

Dzięki tym warsztatom Wasze zdjęcia mogą stać się jeszcze bardziej smakowite!
Posiadanie aparatu fotograficzne nie jest wymagane. Zapraszamy!

 

Marcin Pawlukiewicz
Twórca wizualny, animator kultury, archiwista społeczny, tłumacz, VJ. Od kilkunastu lat dokumentuje życie kulturalne i społeczne w województwie podlaskim. Absolwent Programu Mentorskiego Sputnik Photos 2020/2021. Współpracował i współpracuje z licznymi instytucjami i organizacjami kultury, m.in: Ośrodkiem i Fundacją “Pogranicze”, Ośrodkiem Kultury w Sejnach, Suwalskim Ośrodkiem Kultury, Domem Pracy Twórczej w Wigrach, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Sandomierskim Centrum Kultury. Autor lub współautor projektów kulturalnych dotyczących twórczości wizualnej i pracy z pamięcią miejsca, m.in.: Symfonia Małego Miasta (Sejny, 2018), Głosy Naszego Miasta (Sejny, 2018), Suita Sentymentalna (Sulejówek, 2019). Publikował fotografie m.in. w “Magazynie Kontynenty” czy “Twoim Bluesie”.
Fotokast zrealizowany wspólnie z fotografem Andrzejem Sidorem był nominowany do nagrody Grand Press Photo. Jego fotografia dostała się do finału konkursu Street Art Photo Call podczas festiwalu INTERPHOTO 2021. Laureat open call ZMiANA oraz selekcji Slideshow podczas Rybnik Foto Festival w 2020 i 2022 roku.
Pracuje w Białostockim Ośrodku Kultury. Od 2022 roku prowadzi Witrynę Fotograficzną w Sejnach. Nie mieszka już w Sejnach, ale często w nich bywa.

Wystawy indywidualne:
2022 – Jak w rodzinie: O działkowcach i działkach, Białystok
2022 – Daleko od_do domu, Biuro Wystaw Kulturoznawczych, Białystok
2021 – Daleko od_do domu, Ośrodek Kultury, Sejny

Wystawy zbiorowe:
2022 – Wystawa podsumowująca Program Mentorski Sputnik Photos 2020/2021, Warszawa
2009 i 2010 – Biurowiec Sztuki, Suwałki

Polecamy:
marcinpawlukiewicz.wordpress.com
instagram.com/pawlukiewiczmarcin_photowork