W ramach Akcji Zima 2024 zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Po co ci projekt fotograficzny i dlaczego fajnie go mieć

1 lutego 2024, godz. 12:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 40 zł – w kasach kina i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

prowadzenie: Marcin Pawlukiewicz

wiek: 12+
czas trwania: 3 h

W erze szybkich relacji, krótkich wpisów i ulotnych rolek, zalewie informacji i obrazów warto się na chwilę zatrzymać, do czego Was zachęcamy!
Pomóc w tym może własny projekt fotograficzny.
Dlaczego? Zajmuje czas i myśli. Wymaga zaangażowania i konsekwencji działania. Co prawda nie gwarantuje sukcesu, ani dużej ilości lajków. No chyba, że akurat uda się go zaprezentować na festiwalu fotograficznym, co jest najczęściej niemożliwe (ale kto wie?).
Jest także jedną z lepszych “szkół fotograficznych”, do których można się samemu “zapisać” i to zupełnie za darmo, dlatego uważamy, że warto poświęcić czas tematowi własnego autorskiego projektu fotograficznego.
Zapraszamy na nasze warsztaty! Posiadanie aparatu fotograficznego nie jest wymagane.


Wybrana tematyka warsztatów:

Najciekawsze projekty fotograficzne ze świata i Polski
Gdzie szukać inspiracji
Jak zacząć i kiedy skończyć pracę nad projektem
Szanse i zagrożenia pracy nad własnym projektem
Formy prezentacji projektu w przestrzeni wirtualnej i rzeczywistej

Marcin Pawlukiewicz
Twórca wizualny, animator kultury, archiwista społeczny, tłumacz, VJ. Od kilkunastu lat dokumentuje życie kulturalne i społeczne w województwie podlaskim. Absolwent Programu Mentorskiego Sputnik Photos 2020/2021. Współpracował i współpracuje z licznymi instytucjami i organizacjami kultury, m.in: Ośrodkiem i Fundacją “Pogranicze”, Ośrodkiem Kultury w Sejnach, Suwalskim Ośrodkiem Kultury, Domem Pracy Twórczej w Wigrach, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Sandomierskim Centrum Kultury. Autor lub współautor projektów kulturalnych dotyczących twórczości wizualnej i pracy z pamięcią miejsca, m.in.: Symfonia Małego Miasta (Sejny, 2018), Głosy Naszego Miasta (Sejny, 2018), Suita Sentymentalna (Sulejówek, 2019). Publikował fotografie m.in. w “Magazynie Kontynenty” czy “Twoim Bluesie”.
Fotokast zrealizowany wspólnie z fotografem Andrzejem Sidorem był nominowany do nagrody Grand Press Photo. Jego fotografia dostała się do finału konkursu Street Art Photo Call podczas festiwalu INTERPHOTO 2021. Laureat open call ZMiANA oraz selekcji Slideshow podczas Rybnik Foto Festival w 2020 i 2022 roku.
Pracuje w Białostockim Ośrodku Kultury. Od 2022 roku prowadzi Witrynę Fotograficzną w Sejnach. Nie mieszka już w Sejnach, ale często w nich bywa.

Wystawy indywidualne:
2022 – Jak w rodzinie: O działkowcach i działkach, Białystok
2022 – Daleko od_do domu, Biuro Wystaw Kulturoznawczych, Białystok
2021 – Daleko od_do domu, Ośrodek Kultury, Sejny

Wystawy zbiorowe:
2022 – Wystawa podsumowująca Program Mentorski Sputnik Photos 2020/2021, Warszawa
2009 i 2010 – Biurowiec Sztuki, Suwałki

Polecamy:
marcinpawlukiewicz.wordpress.com
instagram.com/pawlukiewiczmarcin_photowork