W ramach Akcji Zima zapraszamy na warsztaty!

BRANSOLETKA PRZYJAŹNI

24 stycznia 2024, godz. 10:00 i 13:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
wiek: 8+
bilet: 20 zł od osoby, do kupienia w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

prowadzenie: Urszula Kosińska

 

Bransoletki przyjaźni to wielokolorowe paski tworzone ręcznie, bez użycia narzędzi z nitek zwanych mulinkami, które nosi się na nadgarstku. Bransoletki przyjaźni może zrobić każdy, nie potrzeba do tego specjalnego talentu, a jedynie wiedza o tym, w jaki sposób przeplatać nitki, żeby wyszedł w efekcie ładny i równy wzorzysty pasek. Od lat nie wychodzą z mody i noszą je zarówno dzieci, nastolatki jak i dorośli. Samodzielnie zrobiona bransoletka to świetny pomysł na podarunek dla przyjaciół i bliskich osób.

Urszula Kosińskana co dzień pracuję przy klawiaturze komputera. Po pracy zawodowej zaczynam swoje „drugie życie” polegające na szydełkowaniu, dzierganiu, tworzeniu malutkich makram i makatek i innego rodzaju rzemiosłem. Bransoletki przyjaźni z muliny zaczęłam robić jako nastolatka, a na nowo wróciłam do nich niedawno, do czego zainspirował mnie mój 14-letni syn Kostek, który zapragnął mieć je na nadgarstku. Nosi ich kilka, w przeróżnych kolorach i wzorach, a tymi najpiękniejszymi i powtarzającymi się – obdarowuje swoich przyjaciół.