W ramach Akcji Lato 2026 zapraszamy na warsztaty dla dorosłych
PRZESTRZEŃ ODDECHU
23 lipca 2026, godz. 17:00
27 sierpnia 2026, godz. 17:00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
bilet: 30 zł/osoba
obowiązują zapisy: tel. 85 67 67 367
prowadzenie: Justyna Bandurska
W samym sercu wystawy Kristiny Čepkenović Karlsen oddech stanie się narzędziem do nawiązania kontaktu z ciałem, emocjami i otaczającą sztuką. Podczas spotkania skupimy się na świadomym prowadzeniu powietrza i prostych praktykach oddechowych, które naturalnie przejdą w mikroruch oraz subtelne elementy jogi.
Wykorzystując wyobraźnię i bliskość prac artystki, uczestnicy stworzą własną strefę wyciszenia i regeneracji. To proces, w którym ciało otwiera się na pogłębiony odbiór sztuki, pozwalając doświadczyć jej w sposób somatyczny, a nie tylko wizualny.
Warsztat jest dostępny dla każdego – bez względu na kondycję fizyczną czy wcześniejsze doświadczenie w pracy z ciałem.
Justyna Bandurska – instruktorka jogi i trenerka medyczna oddechu, wspierająca innych w budowaniu codziennego dobrostanu. W swojej pracy łączy wieloletnią praktykę z własnymi doświadczeniami z pracy w środowisku korporacyjnym. Od 2015 roku współtworzy białostocką szkołę Muktijoga, prowadząc zajęcia (w tym jogę kręgosłupa i aerial jogę) oraz warsztaty oddechowe. Jej spotkania uczą, jak poprzez ciało i oddech wyciszyć przebodźcowany umysł, co otwiera na głębsze doświadczanie rzeczywistości oraz pełniejszy, bardziej świadomy odbiór sztuki.