W ramach Akcji Lato 2024 zapraszamy na spacer przyrodniczy z Adamem Zbyrytem!

NA TROPACH PRZYRODY, czyli jak zostać tropicielem

2 lipca 2024, godz. 10:00
miejsce zbiórki: Wysockiego Park Handlowy, ul. Wysockiego 67 (przed głównym wejściem do Carrefour)
bilet: 20 zł/ dziecko + opiekun – w kasach kina Forum i BOK/CLZ oraz na bilety.bok.bialystok.pl (sprzedaż wyłącznie do 1.07 do godz. 20:00, przed spacerem nie będzie możliwości zakupu biletu)

wiek: b.o.
czas trwania: 4h

Nie trzeba być specjalistą, aby czerpać przyjemność z poznawania świata przyrody. Choć odczytywanie śladów czy tropów zwierząt wymaga doświadczenia, to jednak ich rozpoznawanie, dzięki współczesnej technologii, jest dziś dużo łatwiejsze.

Na spacerze, pod okiem doświadczonego przyrodnika i tropiciela zwierząt, będziemy uczyć się, na co zwracać uwagę, gdy wyruszamy w las, aby odkrywać jego tajemnice. Zobaczycie, że prawdziwa przygoda może zacząć się już za progiem domu!

Adam Zbyryt – biolog, ornitolog, popularyzator nauki. Związany z Uniwersytetem w Białymstoku.
Autor czterech książek przyrodniczych o ptakach i ponad 50 artykułów naukowych i popularnonaukowych. Ostatnia książka otrzymała nagrodę główną w kategorii Mądra Książka Roku 2023 Internautów i Czytelników „Gazety Wyborczej” na najlepszą książkę popularnonaukową organizowany przez serwis internetowy Mądre Książki nalężący do Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Autor rozdziału o ptakach do podręcznika do biologii dla klasy szóstej szkoły podstawowej i książki dla dzieci „Supermoce naszych zwierząt”, która ukaże się we wrześniu 2024 roku.
Razem z redaktorem Marcinem Cichońskim w każdy poniedziałek o godz. 10:10 prowadzi cykl audycji przyrodniczych „Dwóch ludzi z puszczy” na antenie Radia 357, a w każdą sobotę o godz. 9:30 opowiada o przyrodzie w cyklu audycji przyrodniczych „Klinika zdrowego chomika” na antenie Radia Kraków. Występuje w serialu przyrodniczym „Podglądacze przyrody” emitowanym na antenie Polsatu.
Był prelegentem prestiżowego TEDx i wielu innych wydarzeń popularnonaukowych. Od trzech lat współpracuje z magazynem „Przekrój”, gdzie publikuje teksty na tematy przyrodnicze.
Za działania popularyzatorskie otrzymał tytuł „Popularyzatora Nauki 2021” w kategorii Animator w konkursie zorganizowanym przez serwis PAP „Nauka w Polsce”. Prowadzi edukację przyrodniczą na fanpage’u na Facebooku „Adam Zbyryt – Człowiek z puszczy” i podcast przyrodniczy „Człowiek z puszczy” na Spotify.
Ekspert naukowy kolacji Niech Żyją! dążącej do zaprzestania polowań na ptaki.

Portret Adama Zbyryta w wydarzeniu – fot. Maciej Jeziorek