W ramach Akcji Lato 2023 zapraszamy na spacer przyrodniczy

Odkrywamy tajemnice Parku i Lasu Zwierzynieckiego

prowadzenie: Paweł Średziński

5 lipca 2023, godz. 10:00
informacja o miejscu zbiórki zostanie udostępniona wyłącznie członkom grupy
bilet: 20 zł (dziecko + opiekun) – BRAK MIEJSC

wiek: 8+
czas trwania: 2 godz.

pełny program Akcji Lato 2023

Jest takie miejsce w Białymstoku, które czeka na swoich małych i dużych odkrywców. Łatwo tam dotrzeć, bo jest położone tuż na obrzeżu centrum Białegostoku. Z pewnością wiele osób już tam było, ale Zwierzyniec jest wyjątkowym punktem na mapie, które pozwala przeżyć wiele dzikich przygód.

Czym różni się park od lasu? Dlaczego Las Zwierzyniecki jest rezerwatem? Po co nam martwe drewno? Jakie gatunki drzew rosną w Zwierzyńcu? I dlaczego potrzebujemy drzew w mieście? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w czasie dzikiego spaceru po Parku i Lesie Zwierzynieckim!

W czasie wydarzenia poznamy nie tylko przyrodę, ale również historię tego miejsca. Dowiemy się więcej o dzikich mieszkańcach Białegostoku. Porozmawiamy o tym, co zrobić, kiedy spotkamy na spacerze dzika. Poznamy naszych dzikich sąsiadów, którzy zamieszkują w Zwierzyńcu, nie tylko w białostockim akcencie ZOO, ale również poza nim.
Spacer będzie okazją do lepszego poznania przyrody i historii Białegostoku. Każdy z jego uczestników i uczestniczek zostanie po nim małym odkrywcą.

Paweł Średziński


Paweł Średziński
– białostoczanin, miłośnik przyrody, dziennikarz i historyk, autor książek i artykułów poświęconych przyrodzie, pomysłodawca inicjatywy „Dziki Białystok”.

Poznaj Dziki Białystok!