Zapraszamy na 4 warsztaty z Mobilnymi Laboratoriami Przyszłości w ramach Akcji Lato!

klub Fama, ul. Legionowa 5
prowadzenie: edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości

udział bezpłatny, obowiązują zapisy: u.wysocka@bok.bialystok.pl
czas trwania: 45 min

11 lipca 2023, godz. 14:00
Gogle VR (wiek: 7+) – BRAK MIEJSC

12 lipca 2023, godz. 15:00
Robot Photon i Fable (wiek: 4+) – BRAK MIEJSC

13 lipca 2023, godz. 14:00
Sieci neuronowe (wiek: 7+) – BRAK MIEJSC

14 lipca 2023, godz. 14:00
Smart Floor (wiek: 4+) – BRAK MIEJSC

pełny program Akcji Lato 2023

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Począwszy od września 2022 roku, samorządowe szkoły podstawowe odwiedzą ekipy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, aby wspierać proces wykorzystywania tych rozwiązań w każdym województwie. 16 busów z ekspertami i laboratoryjnym sprzętem przez najbliższe miesiące pojawi się w szkołach wszystkich powiatów w Polsce. Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.