W ramach 38. Jesieni z Bluesem zapraszamy na koncert

RAPHAEL WRESSNIG & THE SOUL GIFT BAND FEAT. DONNIELE GRAVES

23 listopada 2023, godz. 19:00
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 40 zł, karnet na cały festiwal: 240 zł – od 30 października, od godz. 17:00 w kasach Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Od funku w stylu nowoorleańskim po soul i rythm & blues – perkusyjne i głębokie dźwięki Hammonda tworzą dynamiczną, wysokoenergetyczną muzykę. Oldschoolowe i newschoolowe muzyczne spotkanie łączy autentyczny klimat soul & blues ze współczesnym funkowym akcentem, zapewniając wyjątkowe wrażenia słuchowe. Raphael Wressnig zyskał uznanie krytyków za swoją płynność w graniu zarówno soulu, funku, jazzu, jak i bluesa!

Raphael Wressnig wydał około 20 albumów, w tym dwa koncertowe i takie hity jak „Soul Gumbo” czy „Chicken Burrito”. „Soul Gumbo” został nagrany w Nowym Orleanie z udziałem wybitnych muzyków z Crescent City – zdobywcą Grammy Jonem Cleary’m, Georgem Porterem Jr. (The Meters), perkusistą Stantonem Moorem i legendą R&B Walterem „Wolfmanem” Washingtonem. Z kolei „Chicken Burrito” został nagrany we współpracy z gitarzystą i długoletnim współpracownikiem Aleksem Schultzem oraz legendarnym perkusistą funkowym Jamesem Gadsonem.

Wressnig wraz ze swoim zespołem The Soul Gift Band prezentuje potencjał soulu, bluesa i funku, dając współczesnym słuchaczom możliwość poznania tych gatunków na nowo. The Soul Gift Band tworzą uzdolnieni muzycy: gitarzysta Enrico Crivellaro i perkusista Eric Cisbani.

Donniele Graves, wokalistka z Karoliny Północnej, od najmłodszych lat przejawiała zainteresowanie muzyką i już jako czterolatka urzekała słuchaczy swoim głosem. Głęboko zakorzeniona w tradycji gospel, bez wysiłku eksploruje wiele gatunków muzyki rootsowej.

Donniele Graves i Raphael Wressnig pokazują ogromny potencjał soulu, bluesa i funku we współczesnym świecie, dając słuchaczom możliwość odkrywania starych muzycznych gatunków na nowo!

Skład zespołu:
Raphael Wressnig – organy Hammonda, wokal
Enrico Crivellaro – gitary
Eric Cisbani – perkusja
Donniele Graves – wokal