W ramach 38. Jesieni z bluesem zapraszamy na wystawę

Michał Drozd: Cały ten groove

23-26 listopada 2023
Galeria BOK / foyer kina Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

“Cały ten groove” to wystawa fotografii, na której można spotkać największe sławy bluesa. Fotografie Michała Drozda, wykonane w czasie 20. edycji Chicago Blues Festival w 2003 roku, a prezentowane w ramach tej ekspozycji to hołd dla ciągle żywej, bluesowej energii, która porywa kolejne pokolenia fanów muzyki.

Michał Drozd (ur. 1961) – w 1985 roku zdobył uprawnienia zawodowe i tytuł czeladnika w zawodzie fotografa. Na początku był laborantem w zakładzie fotograficznym, później fotoreporterem i fotografem studyjnym, współpracował też z agencjami reklamowymi.
Ma na koncie ponad 120 wystaw zbiorowych i 60 indywidualnych. Jego czarno-białe zdjęcia to sztuka wysmakowana, pełna wieloznaczności i niezwykłych ujęć ludzkiego ciała, ponieważ to właśnie człowiek jest częstym tematem prac artysty.
Inicjator i założyciel nieformalnej grupy Dokumentalni, z którą związany jest od 2017 roku. Zdjęcia muzyków bluesowych jego autorstwa znajdują się na chiblues.com, stronie poświęconej historii legendarnego festiwalu bluesa w Chicago, prowadzonej przez znakomitego fotografa Paula Natkina.

Michał Drozd