W ramach 38. Jesieni z Bluesem zapraszamy na koncert

MARINO VALLE BAND

24 listopada 2023, godz. 23:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 35 zł, karnet na cały festiwal: 240 zł – od 30 października, od godz. 17:00 w kasach Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Marino Valle Band to zespół pochodzący z Växjö na zachodnim wybrzeżu Szwecji, założony przez utalentowanego muzyka i harmonijkarza bluesowego Marino Valle. Zespół jest odzwierciedleniem zamiłowania Marino do różnych gatunków muzycznych, zwłaszcza starego bluesa, soulu, rock’n’rolla, jazzu i muzyki karaibskiej.
Trzon zespołu tworzy grupa świetnych muzyków, których łączy pasja do muzyki. Razem kreują bogate i różnorodne brzmienie, które jest głęboko zakorzenione w bluesie, ale zawiera też elementy innych gatunków.

Potężny wokal i pełna emocji gra na harmonijce to cechy charakterystyczne frontmana zespołu, Marino Valle. Jego bluesowy i wyrazisty styl śpiewania w połączeniu z doskonałą znajomością gry na harmonijce ustnej dodaje głębi brzmieniu zespołu.
W repertuarze zespołu znajdują się klasyczne utwory bluesowe i soulowe, a także autorskie kompozycje czerpiące z bogatych tradycji tych gatunków. Ich występy na żywo znane są ze swojej energii i pasji. Miłość do bluesa, soulu i pokrewnych stylów muzycznych czyni z zespołu cenioną część bluesowej sceny muzycznej.

Marino podczas koncertu towarzyszyć będą muzycy grający z Pepsem Perssonem, Sven Zetterberg Blues Band i Gumbo.

Skład zespołu:
Marino Valle – wokal i harmonijka ustna
Mikael Fahleryd – bas
Michael Edlund – perkusja
PJ Altin – fortepian
Henrik „Pilen” Pilquist – gitara