W ramach 38. Jesieni z Bluesem zapraszamy na koncert

JAMIAH ROGERS
DOM MARTIN TRIO
KAZ HAWKINS

25 listopada 2023, godz. 18:00
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 90 zł, karnet na cały festiwal: 240 zł – od 30 października, od godz. 17:00 w kasach Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Jamiah Rogers
Urodził się w 1995 roku na południowych przedmieściach Chicago. Jego mama śpiewała, a tata grał na wielu instrumentach, ale najczęściej wybierał gitarę. W wieku trzech lat Jamiah zaczął grać na perkusji, i to od razu na trzech „frontach”: w szkole, kościele i w zespole ojca (The Tony Rogers Band). Od początku interesowało go łączenie gatunków: bluesa, funka, rocka, reggae, soulu i R&B. Jego idolami szybko stali się: Bob Marley, Jimi Hendrix, Albert King, Freddie King, B.B. King, Howlin’ Wolf i Muddy Waters. Mimo że zaczął od grania na perkusji, gdy miał siedem lat rodzice zachęcili go do gry na gitarze, a tata zaczął udzielać mu lekcji. W ten sposób Jamiah, tak jak jego ojciec, stał się multiinstrumentalistą. Potrafi grać na perkusji, gitarze, basie, pianinie i organach, ale największą miłością darzy gitarę i perkusję.

Swój pierwszy zespół, power trio o nazwie Jamiah “On Fire” & The Red Machine, założył w wieku 15 lat. Grał w nim na gitarze i śpiewał. Z ojcem stanowią tandem kompozytorsko-producencki. Mają na koncie dwa albumy: “Taking the stage” (2012) i “Winners Never Quit” (2015). Koncertują głównie w rodzinnym stanie i kraju, ale występowali też w Kanadzie (na zacnych festiwalach: the Trois-Rivieres en Blues, Ottawa Bluesfest, Montreal International Jazz Festival, Festival International du Blues de Tremblant, czy Sherbrooke Blues & Roots Festival) oraz w Holandii. W 2018 Jamiah objechał Europę, tworząc zespół wokalistki Anniki Chambers w czasie trasy „The New Blues Generation”. W maju 2020 roku miał po raz pierwszy pojawić się w Polsce, ale te plany pokrzyżowała pandemia. Jamiah ma na koncie jeden solowy album, „Blues Superman” (2017), oparty na koncepcji superbohatera mającego uratować bluesa i utrzymać go przy życiu. Jako młody bluesman, często słyszy pytanie, jak widzi przyszłość bluesa. Jego odpowiedź brzmi: „Blues ma się dobrze; nie ma mowy o umieraniu!”

Skład zespołu:
Jamiah Rogers – gitara & wokal
Tyvon Rice – gitara basowa
Isaiah Horne – perkusja

Dom Martin
Wielokrotnie nagradzany i nominowany do wielu nagród irlandzki gitarzysta bluesowy.

Ma ogromny talent! / Classic Rock Magazine
Od czasu do czasu natrafiasz na tak rzadki talent, że zastanawiasz się, czy to, czego byłeś świadkiem, w ogóle może być prawdziwe. Dom Martin jest jednym z takich talentów. / Blues in Britain Magazine
Irlandia wydała na świat wielu znakomitych artystów w świecie bluesa. Przychodzą mi na myśl takie legendy jak Rory Gallagher i Gary Moore. Dom Martin to najnowszy przedstawiciel, który zachwyca swoich fanów podczas występów na żywo. / Making A Scene
Dom Martin jest niesamowity! Wydaje się być przekaźnikiem bluesowej spuścizny muzycznej, jednocześnie odciskając na niej swoje własne, współczesne piętno. Artysta wyjątkowy, autentyczny, witalny. / Walter Trout

Nagrody:
2019 European Blues Awards – Najlepszy artysta solowy/akustyczny
2020 i 2021 UK Blues Awards – Najlepszy bluesowy koncert akustyczny
2022 UK Blues Awards – Najlepszy bluesowy artysta akustyczny i najlepszy instrumentalista
2022 UK Blues Hall of Fame Inductee & Representative IBC Memphis Memphis – Półfinalista
2023 UK Blues Awards – Najlepszy Instrumentalista

Kaz Hawkins
Ta niezwykła wokalistka i autorka tekstów łącząca elementy bluesa, folku, soulu i jazzu zachwyciła nas podczas ubiegłorocznej Jesieni. Cieszymy się, że powraca do Białegostoku także i w tym roku!

Pochodzi z Irlandii, serca słuchaczy na całym świecie podbiła swoimi emocjonalnymi utworami. Podpisała kontrakt z cenioną wytwórnią Dixiefrog Records w Paryżu, a renomę zyskała dzięki swoim energetycznym, brawurowym i bezkompromisowym występom. Na europejskiej scenie bluesowej i jazzowej zyskała duże uznanie dzięki swojemu imponującemu wokalowi, a jej wyjątkowy styl, Celtic Soul, głęboko rezonuje zarówno z jej wiernymi fanami, jak i nowymi słuchaczami.

Kaz nasyca swoje piosenki wciągającą narracją, rzucając światło na palące problemy społeczne. Odważnie porusza takie tematy, jak przemoc domowa, zdrowie psychiczne i narkotyki. Dzięki pełnym emocji tekstom, poruszającym głęboko słuchaczy, wykorzystuje swoją pozycję, aby rozbudzać empatię, zachęcać do dialogu i inspirować do zmian.
W branży tak często napędzanej sukcesem komercyjnym, ona konsekwentnie realizuje swój cel: muzyka może / powinna komentować problemy społeczne. Jej osobista historia stanowi mocne tło, poruszające słuchaczy swoją surową szczerością i niezachwianą uczciwością.

W miarę jak Kaz Hawkins rozwija swój kunszt, oczywiste jest, że jej muzyka będzie nadal przekraczać granice i zdobywać słuchaczy na całym świecie. W stale zmieniającym się muzycznym krajobrazie Kaz wyróżnia się jako artystka, która bez wysiłku łączy gatunki, wypełniając lukę między tym, co znane, a tym, co nieznane.