W ramach 38. Dni Sztuki Współczesnej zapraszamy na koncert

King No-One (UK)
support: La Venders (PL)

25 maja 2024, godz. 20:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 35 zł – w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

King No-One – pochodzący z Yorku (UK) zespół powstał w 2013 roku. Występował na najważniejszych brytyjskich festiwalach muzycznych (m.in. Leeds Festival, Truck Festival, Y Not, Tramlines i Trnsmt). Zespół tworzą: Robert Gration, Zach Lount, Joseph Martin i James Basile.

King No-One zasłynął porywającymi, niezapomnianymi koncertami charakteryzującymi się dużym dynamizmem. Określane są czasem mianem performatywnych widowisk, podczas których Zach śpiewa stojąc wśród widowni lub będąc niesiony na rękach publiczności, James gra tak energicznie, że pałki perkusyjne się rozpadają, a Joe wyśpiewuje solówki na kolanach. Tego rodzaju występy w połączeniu z pop-rockowymi dźwiękami i ciekawymi tekstami piosenek zapadają w pamięć.
Zespół konsekwentnie koncertuje od lat. Mają oddanych fanów w całej Wielkiej Brytanii – regularnie wyprzedają sale koncertowe w ramach odbywających się dwa razy w roku tras koncertowych i świadomie wychodzą poza brytyjskie sceny, przez co grono ich fanów rozrasta się w całej Europie.

La Venders to młody białostocki zespół tworzony przez pięcioro muzyków, grający z niezwykłą finezją i własnym charakterem. Na platformach streamingowych można znaleźć ich debiutancki album o tytule „Nimis” oraz kilka najnowszych singli („Niech instrumenty grają”, „Niemoc”, “Rezonans”). W ciągu ostatniego roku zagrali wiele koncertów klubowych i plenerowych. W styczniu 2024 roku znaleźli się na trzecim miejscu wśród najlepszych artystów na Podlasiu zdaniem środowiska muzycznego. Zespół jest również laureatem 2. miejsca w konkursie Rockowania (2022) oraz finalistą plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok (2022).
Zespół tworzą: Natalia Nosorowska, Tymoteusz Mojsak, Bartosz Demianiuk, Maciej Szoda i Michał Surowiec.