W ramach 38. Dni Sztuki Współczesnej zapraszamy na performans

BIM BAM BOM TV
wydarzenie performatywne stworzone przez osoby studiujące na Akademii Sztuki w Norymberdze

25 maja 2024, godz. 16:00
Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 79A
wstęp wolny

BIM BAM BOM TV to projekt tworzony przez osoby studiujące w pracowni prowadzonej przez prof. Heike Baranowsky na Akademii Sztuki w Norymberdze poświęcony telewizji jako medium artystycznemu. Z tej okazji scena MDK zamieni się w studio telewizyjne stacji BIM BAM BOM prezentującej prace i projekty artystyczne z dziedziny wideo, performance i sztuk wizualnych.
W ramówce znajdą się programy i prezentacje poruszające tak różnorodne tematy jak: zjawiska paranormalne, religijne kulinaria, społeczne aspekty owadoznawstwa czy ciekawostki z życia codziennego w Bawarii. Za pomocą narzędzi i gatunków oferowanych przez telewizję, takich jak storytelling, montaż, rozrywka, czy język reklamy, osoby artystyczne podzielą się własnymi doświadczeniami, osobistymi historiami i przeanalizują własne pozycje wobec rzeczywistości lokalnej i globalnej.

Tytuł projektu BIM BAM BOM choć kojarzy się z dźwiękiem dzwonów albo refrenem piosenki „Panie Janie”, w rzeczywistości zaczerpnięty jest z książki science fiction Stanisława Lema „Wizja lokalna” z 1982 roku. Zawarta w niej polityczna i społeczna satyra świata podzielonego wówczas przez zimną wojnę staje się ponownie bardzo aktualna.

Osoby artystyczne: Miriam Arz, Emmi Heckel, Lukas Jantschek, Antonia Weber, Mhamed Al-Zudbadi, Elena Bastert, Hannah Suda, Simon Pröbstl, Hannah Christa, Ari Pilhoefer, Lukas Ulrich, Hannah Suda, Jacob Al-Maboren, Maximilian Ruebel, Csaba Zalanyi
Osoby kuratorskie: Tomek Pawłowski-Jarmołajew, Maja “May” Smoszna
Opieka pedagogiczna: Prof. Heike Baranowsky, Beatrice Marchi

 

Wydarzenie współorganizowane z Galerią Arsenał w Białymstoku i Akademie der Bildenden Künste Nürnberg.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Situated TV: Wizje Lokalne” prowadzonego przez Galerię Arsenał w Białymstoku.

Wsparcie projektu: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej