W ramach 17. MFFK ŻUBROFFKA zapraszamy na pokaz

Żubry morsują – morsy oglądają, czyli kop pozytywnej energii i dopaminy z Shcha 7 sec Animated Film Festival

10.12.2023, 13:00
Plaża miejska Dojlidy, ul. Plażowa 1
wstęp wolny

W ekipie ŻUBROFFKI nie brakuje „morsów”, więc wymarzyliśmy sobie pokaz łączący festiwalową energię z zamiłowaniem mieszkańców Podlasia do kąpieli w lodowatej wodzie. Podczas seansu filmy zostaną wyświetlane będą ze stojącego na brzegu telebimu, a morsujący będą je oglądać z wody. W programie znalazło się ponad 100 siedmiosekundowych animacji z całego świata, przygotowanych przez naszych przyjaciół z Shcha 7 sec Animated Film Festival.
Rachunek jest prosty: podczas minuty morsowania widzowie obejrzą niemal 9 filmów, podczas 3 minut – 27, podczas 6 minut – 54, a podczas 10 minut – aż 90 tytułów! Oznacza to, że nawet morsując krócej niż 10 sekund, będzie można obejrzeć więcej niż jeden film!

Shcha7sec to międzynarodowy nomadyczny mikro-festiwal filmów animowanych do 7 sekund. Festiwal powstał w 2019 roku i od tego czasu zagościł w różnych krajach już 10 razy. Premierowe edycje zwykle odbywają się w ramach większych festiwali, tworząc z nimi nieco symbiotyczne jednostki. Ideą jest umożliwienie każdemu pokazania swojego mikrofilmu i obejrzenia go razem z publicznością na dużym ekranie. Nie ma selekcji, nie ma hierarchii, pokazujemy WSZYSTKIE filmy, które spełniają wymogi festiwalu i prawa kraju goszczącego. Serię filmów na ŻUBROFFKĘ wybrała, spośród 150 pozycji z różnych edycji, jedna z założycielek festiwalu – Nadya Svirskaia.

Goście: Nadya Svirskaia, Sasha Svirsky