W ramach 17. MFFK ŻUBROFFKA zapraszamy na pokaz konkursowy

MIDNIGHT SHORTS

6 grudnia 2023, godz. 22:30
Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6
bilet: 20 zł – w kasie kina Forum oraz na bilety.bok.bialystok.pl

MIDNIGHT SHORTS to konkurs skierowany do polskich i zagranicznych twórców (amatorów, niezależnych i studentów) eksplorujących w swojej twórczości przestrzenie z pogranicza horroru, czarnej komedii i absurdalnego eksperymentu.

 

CLAUDIO’S SONG
reżyser: Andreas Nilsson
zdjęcia: Lasse Frank
muzyka: Hans Appelqvist
Wielka Brytania, Ukraina, 2022, 10’

Młody mężczyzna staje w obliczu gniewu rodziny przestępców, którzy obierają sobie za cel osoby znane w Internecie i wyłudzają od nich pieniądze. Kiedy ich plan zawodzi, plan zabicia go przybiera nieoczekiwany obrót.

IN THE FLESH
reżyser: Daphne Gardner
zdjęcia: Remington Long
Stany Zjednoczone, 2022, 13’

Tracey próbuje po prostu normalnie zaspokajać się za pomocą kranu w wannie, kiedy odżywają stare wspomnienia, rury eksplodują brudną wodą, a ona zaczyna wyciekać czarną mazią.

PIPES
reżyserzy: Kilian Feusi, Jessica Meier, Sujanth Ravichandran
muzyka: Esteban Umiglia, Emanuel Meshvinski
Szwajcaria, 2022, 4’

Hydraulik Bob zostaje wynajęty do naprawy pękniętej rury i ku swojemu zaskoczeniu ląduje w gejowskim klubie dla fetyszystów.

CRAZY CRABS FROM OUTER SPACE
reżyser: Magdaleena Jakkila
zdjęcia: Aleksis Riehakainen
muzyka: Eliel Tammiharju
Finlandia, 2022, 23’

Pirjo, wciąż tkwiąca w swojej przeszłości, zostaje porwana przez swojego domowego kraba Sebastiana, który okazuje się być kosmitą. Sebastian chce ją uratować, ponieważ świat ma się skończyć dziś o godzinie 10:00. Jednak Pirjo odmawia opuszczenia planety bez pamiątki po ukochanej Ester, a Sebastian nie opuści jej bez Pirjo. Zegar tyka.

WE FORGOT ABOUT ZOMBIES
reżyser: Chris McInroy
zdjęcia: E. J. Enriquez
Stany Zjednoczone, 2022, 4’

Dwóch kolesi myśli, że znaleźli lekarstwo na ugryzienia zombie.

ROACH LOVE
reżyser: Jacen Tan
muzyka: Andrew Ngin
Singapur, 2022, 6’

Wszyscy nienawidzą karaluchów, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego? To eksperymentalny niemy film, który zaczyna się jak romantyczny noir, ale zmienia się w coś zupełnie innego.
W tej stylowej, ekscytującej fantazji neo-noir, która zamienia się w koszmar, mężczyzna, który odurza się deptaniem karaluchów, spotyka dziewczynę z tym samym fetyszem.

BUSINESSMAN
reżyser: Nathan Ginter
zdjęcia: Shane Bagwell
Stany Zjednoczone, 2022, 9’

W drodze ze szkoły do domu młoda dziewczyna wpada na tajemniczego sprzedawcę, który chce zaszczepić w niej strach przed brakiem bezpieczeństwa finansowego i zmusić ją do sprzedawania dla niego magazynów o modzie.

THE FLUTE
reżyser: Nick Roney
zdjęcia: Chris Ripley
Stany Zjednoczone, 2022, 10’

Uciekając przed długotrwałym związkiem, młody mężczyzna szuka schronienia u swoich najlepszych przyjaciół. Po odkryciu ich dziwnych instrumentów dowie się, że kawalerski styl życia nie jest tak słodki, jak się wydaje.

THE HERITAGE
reżyser: Andrew Rutter
zdjęcia: Richard O’Hare
muzyka: Jo Paterson
Wielka Brytania, 2022, 12’

Mężczyzna dokonuje gigantycznego odkrycia, spotykając po raz pierwszy swojego biologicznego ojca.

A FOLDED OCEAN
reżyser: Benjamin E. Brewer
zdjęcia: Ben Brewer
Stany Zjednoczone, 2022, 13’

Mężczyzna i kobieta zatracają się w sobie nawzajem.

VIBRATOR GIRL
reżyserka: Kara Strait
zdjęcia: Riley Nightingale
Stany Zjednoczone, 2021, 13’

Odizolowana młoda kobieta kompulsywnie używa swojego wibratora – do czasu, gdy zaczyna on deformować jej ciało w niepokojący sposób. Aby odzyskać kontrolę i zmienić sposób, w jaki się masturbuje, wyrusza w podróż przez ponure podziemie korporacyjnych neurologów i guru orgazmu, z których żaden nie wydaje się mieć na uwadze jej najlepszego interesu. Ostatecznie niewiele jest w stanie zrobić, aby oprzeć się niesamowitemu wpływowi wibratora.

GNOMES
reżyser: Ruwan Heggelman
zdjęcia: Arend Bruijn
muzyka: Eron Sheean
Holandia, 2022, 6’

Podczas codziennego biegu dziewczyna nieświadomie wkracza do siedliska plemienia zabójczych gnomów. Zwabiona przez tajemnicze świecące grzyby, wkrótce będzie żałować, że nie pozostała na swoich zwykłych ścieżkach…

I CALL UPON THEE
reżyser: Michael Anthony Kratochvil
zdjęcia: Mark Kenfield
Australia, 2021, 14’

Dwie młode siostry z rozbitej rodziny intonują złowieszczy rytuał przywołania w nadziei, że pomoże on poprawić ich ponure życie.

SHINY NEW WORLD
reżyser: Jan van Gorkum
zdjęcia: Luuk de Kok & Jan Veldhuizen
Holandia, 2021, 9’

Pięćdziesięcioletni Barry jest wyjątkowym sprzątaczem: sprząta miejsca zbrodni, w których demony siały spustoszenie. Podczas kręcenia filmu korporacyjnego o swojej pracy, zwykły dzień pracy Barry’ego wymyka się spod kontroli w krwawy sposób.

THE DIAMOND
reżyser: Vedran Rupic
zdjęcia: Lionel Cabrera
muzyka: Gustav Jennefors
Szwecja, 2021, 14’

Stefan jest samotnikiem z zaślepiającą go ambicją poznania przyjaciół. Pewnego dnia natrafia w lesie na diament. Nie może go dosięgnąć, ale rozwiązanie pojawia się w postaci jeszcze mniejszego mężczyzny.