W ramach 17. MFFK ŻUBROFFKA zapraszamy na pokaz konkursowy

DOKUMENT.PL zestaw I (83′, 16+)

6 grudnia 2023, godz. 18:30
Camera Café, ul. Lipowa 14 lok. 11
wstęp wolny

9 grudnia 2023, godz. 21:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Dokument.pl to konkurs na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny – skierowany do polskich twórców

 

SKORUPKA
TWIG
reżyser: Konrad Kosycarz
zdjęcia: Karol Kempiński
muzyka: Jan Korczyński, Jakub Niewiński
Polska, 2023, 11’

Dziecięca beztroska Oliwki zakłócana jest przez stałych bywalców rodzinnego sklepiku. Z początku wydaje się, że rezolutna dziewczynka świetnie radzi sobie z nachalnymi zaczepkami klientów o różnym poziomie trzeźwości.

MOJA SIOSTRA
SISTER OF MINE
reżyser: Mariusz Rusiński
zdjęcia: Mateusz Hernik
muzyka: Jan Duszyński
Polska, 2023, 30’

Zuzia, uzdolniona artystycznie wrażliwa nastolatka, zmaga się z uzależnieniem od narkotyków. Jej brat, reżyser filmu, postanawia bliżej przyjrzeć się rodzinie, by zrozumieć, co właściwie mogło doprowadzić do tej sytuacji. Nie jest to jedynie opowieść o wychodzeniu z nałogu, lecz także o tym, jak wielki wpływ mają relacje w rodzinie na konkretne decyzje jej członków. Reżyser kieruje obiektyw kamery na swoich najbliższych w najbardziej intymnych chwilach i próbuje wychwycić punkty zapalne oraz źródła konfliktów i braku wzajemnego zrozumienia.

OJCIEC.SYN
FATHER.SON
reżyser: Jakub Gomółka
zdjęcia: Nikodem Marek
muzyka: Grzegorz Maciąg
Polska, 2022, 18’

Po opuszczeniu więzienia Mariusz i jego syn podejmują próbę zaadaptowania się do rzeczywistości, przeplatając trudy codziennego życia z przyzwyczajeniami z więzienia. Wbrew powszechnej opinii ich relacja wypełniona jest miłością i autorefleksją. Wrażliwość bohaterów kontrastuje z bezduszną rzeczywistością, która zostawia bliznę na byłych więźniach, wykluczając ich ze zdrowego funkcjonowania w społeczeństwie.

STARSZA PANI SZUKA
ON THE SEARCH FOR LOVE
reżyserka: Maria Wider
zdjęcia: Miłosz Kasiura
Polska, 2023, 24’

Krystyna ma 72 lata i nigdy nie doświadczyła prawdziwej miłości. By to odmienić, zapisuje się do biura matrymonialnego. Kolejne randki przynoszą jedynie rozczarowanie, a kontakt ze starzejącymi się mężczyznami uświadamia kobiecie, że związek może wcale nie być tym, czego brakuje jej do szczęścia.