W listopadzie 2022 roku odbyły się u nas warsztaty fotograficzno-filmowe dla młodzieży, organizowane przez markę Canon Polska w ramach VIII edycji projektu edukacyjnego „To MY tworzymy świat”.

Celem projektu, będącego częścią europejskiego programu “Young People Programme”, jest zachęcanie młodych amatorów fotografii do rozwijania swojej pasji, a jednocześnie promowanie wśród młodzieży postaw obywatelskich w duchu 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Corocznie w ramach projektu ogłaszany jest także konkurs fotograficzny.

Więcej o projekcie: https://www.canon.pl/tomytworzymyswiat/

Jak piszą organizatorzy: “Praktyczne ćwiczenia to najszybszy i najprzyjemniejszy sposób na naukę. Uczniowie wielu polskich szkół mieli okazję popróbować swoich sił na warsztatach fotograficzno-filmowych przygotowanych przez firmę Canon. Dowiedzieli się między innymi jak od podstaw zrealizować swój własny film dokumentalny, dlaczego warto zacząć od scenariusza, w jaki sposób wykorzystać sprzęt, dlaczego dźwięk pełni ogromną rolę w filmie, a nawet jak otworzyć swojego bohatera, z którym chcę przeprowadzić wywiad, kończąc na wskazówkach montażowych. Młodzież zainteresowana fotografią mogła ćwiczyć wykonywanie zdjęć u boku profesjonalistów. Ponadto przyszli twórcy dowiedzieli się jaka spoczywa na nich odpowiedzialność i z czym wiąże się praca filmowca czy fotografa, który publikuje wizerunek innych osób chroniony prawem”.

Wraz z marką Canon Polska zachęcamy do obejrzenia relacji z białostockich warsztatów!