9.12.2023, 14:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

HOUSE OF VELVET
reżyserzy: Ivana Hucíková, Igor Smitka
zdjęcia: Dušan Husár
muzyka: Mikuláš Příhoda
Słowacja, 2023, 17’27’’

Film śledzi dzień z życia członków Kiki House of Velvet. Rozproszone chwile z ich codziennych doświadczeń w świecie zewnętrznym rozpływają się, gdy wszyscy spotykają się ponownie w bezpiecznym miejscu w wybranej przez siebie rodzinie. Scenariuszowe sceny połączone z autentycznymi i żywymi doświadczeniami bohaterów pokazują, jak kultura tańca towarzyskiego przeplata się z ich życiem i odwrotnie.

27
reżyserka: Flóra Anna Buda
zdjęcia: Flóra Anna Buda
muzyka: Mári Mákó & Rozi Mákó
Francja, Węgry, 2023, 10’39’’

Alice ma dziś 27 lat. Mimo że trochę się dusi, nadal mieszka z rodzicami i ma tendencję do życia w snach, aby uciec od ponurej codzienności. Po psychodelicznej imprezie na dachu fabryki ma poważny wypadek rowerowy. Czy to doda jej odwagi, by stać się dorosłą?


ZOF
reżyser: Rino Barbir
zdjęcia: Rino Barbir
muzyka: Vinko Pelicarić
Chorwacja, 2022, 15’40’’

Patologiczna zazdrość prowadzi Zofa do irracjonalnych działań i stanów psychotycznych. Po tym, jak opuściła go dziewczyna, Zof czuje się najbliżej swojej suczki Loty, z którą spędza większość czasu. Jego relacja z psem odzwierciedla jego zachowanie wobec bliskich mu osób.

THE FAMILY PORTRAIT
reżyserka: Lea Vidakovic
zdjęcia: Lea Vidakovic, Damien Buquen
muzyka: Miroslav Jovancic
Chorwacja, Francja, Serbia, 2023, 14’

Spokojne niedzielne popołudnie w arystokratycznym, rodzinnym domu, tuż przed upadkiem imperium austro-węgierskiego. Andras i jego córka Zsofia są zaskoczeni, gdy brat Andrasa, Zoltan, wraz ze swoją liczną rodziną wkracza w intymność ich domu. Poetycka, mroczna i nieco humorystyczna obserwacja społeczna, w której więzi rodzinne i relacje są rozbijane na kawałki.


NYUGALOM MEGZAVARÀSÀRA
NOT SAFE FOR WATCHING
reżyser: Péter Dóczé
Węgry, 2023, 27’

Janka i jej rodzina spędzają kilka dni w pięknym domku weekendowym. Ich idylliczne wakacje zostają przerwane, gdy Janka przyłapuje syna na masturbacji do zdjęcia własnej siostry. Zwyczajne wcześniej rodzinne sceny nabierają dla Janki nowego znaczenia i zaczyna ona kwestionować relacje w rodzinie.

EEVA
reżyserzy: Morten Tšinakov, Lucija Mrzljak
zdjęcia: Morten Tšinakov, Lucija Mrzliak
muzyka: Morten Tšinakov
Estonia, Chorwacja, 2022, 15’58’’

Na pogrzebie pada deszcz. Jest dużo płaczu, za dużo wina, kilka dzięciołów i kilka snów, które wypełniają luki.