Konkurs CAŁY TEN ŚWIAT zestaw II (104′, 16+)

7.12.2023, 20:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny


FÁR

reżyserka: Gunnur Martinsdóttir Schlüter
Islandia, 2023, 5’13’’

W zatłoczonej kawiarni w centrum miasta kobieta odpływa myślami podczas spotkania biznesowego. Gdy mewa uderza w okno, kobieta próbuje to zignorować, ale nie może się otrząsnąć, bo widzi, że mewa wciąż żyje i bardzo cierpi. Wychodzi na zewnątrz, by skrócić cierpienia ptaka. Jakieś dzieci przyglądają się temu i krzyczą, że próbuje zabić mewę. W końcu kobieta skręca ptakowi kark. Gdy zakopuje ptaka w pobliskim kwietniku, patrzą na to jej koledzy i klienci.

AT LITTLE WHEELIE THREE DAYS AGO
reżyser: Andrew Stephen Lee
zdjęcia: Andrew Crighton
Stany Zjednoczone, 2022, 18’

Kiedy miastem wstrząsa szokujący viral, bezrobotny ojciec walczy o swoją egzystencję.

CROSS MY HEART AND HOPE TO DIE
reżyser: Sam Manacsa
zdjęcia: Martika Ramirez-Escobar
Filipiny, 2023, 17’

Mila zmaga się z problemami wynikającymi z braku wynagrodzenia w pracy, jej ukochany staje się źródłem pocieszenia dzięki ciągłym telefonom. Jednak obietnica nadziei może prowadzić do tragedii i smutnych piosenek miłosnych.

SAME OLD
reżyser: Lloyd Lee Choi
zdjęcia: Norm Li
Stany Zjednoczone, Kanada, 2022, 15’10’’

Lu jest chińskim imigrantem, żyjącym z napiwków za doręczanie przesyłek. Wspiera swoją żonę i chorą matkę, desperacko próbując związać koniec z końcem w bezlitosnym mieście. Pewnej nocy zostaje mu skradziony rower, źródło jego utrzymania. Lu wyrusza w desperacką podróż, aby odzyskać rower, bo inaczej zbudowane przez niego kruche życie w Ameryce zostanie zniszczone.

AND THE WIND WEEPS
reżyserka: Aulona Selmani
Szwecja, 2023, 24’45’’

Daut, ocalały z masakry, w której zginął jego syn, przez 20 lat zastanawiał się, co powie, jeśli kiedykolwiek zostanie wezwany do złożenia zeznań na temat okropności, które widział tego dnia.
Ciężar wspomnień staje się jeszcze większy, gdy jego chory brat umiera, czyniąc Dauta jedynym ocalałym, który pamięta to wydarzenie. Jego umysł zaczyna go zawodzić. Czy zmarli mu wybaczą?

SUR LA TOMBE DE MON PERE
ON MY FATHER’S GRAVE
reżyser: Jawahine Zentar
Francja, 2022, 23’59’’

Do marokańskiej wioski przyjeżdża samochód. Maïne i jej rodzina otaczają trumnę ojca. Jutro mężczyźni go pochowają, a kobiety będą czekać w domu. Młoda dziewczyna jest jednak bardzo nieufna i zamierza odprowadzić ojca na miejsce spoczynku.