Prezydent Miasta Białegostoku i Białostocki Ośrodek Kultury zapraszają na koncert Alicji Majewskiej i Warsaw String Quartet oraz uroczystość wręczenia Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku!

23 czerwca 2024
godz. 18:00
sala Forum, ul. Legionowa 5
obowiązują zaproszenia

Alicja Majewska – piosenkarka. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Śpiewała w zespole Partita, a w 1974 roku rozpoczęła karierę solową. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. Jeszcze się tam żagiel bieliOdkryjemy miłość nieznanąByć kobietąTo nie sztuka wybudować nowy dom. Wielokrotnie nagradzana na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, ale także na zagranicznych festiwalach. Owocem współpracy z innymi artystami są niezapomniane piosenki śpiewane w duecie (między innymi z Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Dorotą Osińską, Grzegorzem Markowskim, Ryszardem Rynkowskim), jak również, opracowane muzycznie przez Włodzimierza Korcza, płyty z kolędami. Śpiewa teksty znakomitych autorów – głównie Wojciecha Młynarskiego. Na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem, autorem muzyki większości jej piosenek.

Warsaw String Quartet tworzą absolwenci Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie: Maksymilian Grzesiak (I skrzypce), Sławomir Talacha (II skrzypce), Elżbieta Porębska (altówka), Marta Ziarko (wiolonczela). W roku 2013 zostali zaproszeni do stałej współpracy przez Alicję Majewską i Włodzimierza Korcza, z którymi zagrali ponad 1000 koncertów estradowych w całej Polsce. Wspólnie nagrali kilka płyt. Warsaw String Quartet to zespół, który zachwyca słuchaczy niepowtarzalnym brzmieniem i doskonałym warsztatem. Ich koncerty to niezapomniane przeżycia, które przenoszą publiczność w świat klasycznej muzyki na najwyższym poziomie. Każdy występ kwartetu to połączenie pasji, profesjonalizmu i mistrzowskiej interpretacji utworów.