Zapraszamy na ekscytujące spotkanie z egzotyczną i ekscentryczną sztuką jednej z największych i najludniejszych stolic świata!

Tokijskie opowieści. Sztuka stolicy Japonii – pokaz specjalny

9 lipca 2023, godz. 12:00
16 lipca 2023, godz. 12:00

Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł / normalny – w kasie kina i online: bilety.bok.bialystok.pl, 25 zł / ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci) – tylko w kasie kina.

Tokijskie opowieści. Sztuka stolicy Japonii / Tokyo Stories
Wielka Brytania 2022, 90′
reż. David Bickerstaff

Niezwykły film z cyklu „Wystawa w Kinie” został oparty na dużej wystawie w Ashmolean w Oksfordzie i obejmuje 400 lat niezwykle dynamicznej tokijskiej sztuki – od delikatnych drzeworytów Hokusaia i Hiroshige, po plakaty pop art, współczesne fotografie, mangi, filmy i zupełnie nowe dzieła sztuki, które powstały na ulicach miasta.

Zobaczycie dzieła współczesnych fotografów i fotografek, mieszające się z tradycyjnymi gejszami i neonowymi światłami dyskotek Tokio.
Po obejrzeniu tego filmu, pierwsze na co będziecie mieli ochotę, to kupienie biletu lotniczego i poczucie energii tego interesującego i tętniącego życiem miasta na żywo!

„Wystawa w Kinie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu, są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów. „Wystawa w Kinie” jest pionierem kontentu kulturalnego w kinie. W tym roku cykl obchodzi rocznicę 10-lecia istnienia.