Zapraszamy na premierowe pokazy głośnego filmu Loli Quivoron, który miał światową premiera podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes w sekcji Un Certain Regard, gdzie zdobył nagrodę specjalną Coup de cœur!

RODEO

Premiera: 11 sierpnia 2023

Rodeo / Rodéo
Francja 2023, 105′
reż. Lola Quivoron
obsada: Julie Ledru, Yanis Lafki, Louis Sotton

Gorący temperament i niezależność Julii sprawiają, że oddaje się ona bez reszty pasji do motocykli i nielegalnych ulicznych wyścigów – rodeo. Chcąc udowodnić swoją wartość w ultra-męskiej społeczności motocrossowców, musi stawić czoła serii rosnących wymagań, które zdecydują o jej pozycji

“Rodeo” to wybuchowe połączenie kryminału, studium charakteru i egzystencjalnej tajemnicy, które zostało już docenione m.in. na festiwalach filmowych w Cannes (Nagroda Jury Coup de Coeur w sekcji Un Certain Regard), Sewilii (Najlepsza aktorka – Julie Ledru) i Turynie (Nagroda Specjalna Jury, Najlepsza aktorka (Julie Ledru), Nagroda za scenariusz). Reżyserka Lola Quivoron opowiada energetyczną, pełną adrenaliny historię miłości do maszyn, które dają totalną wolność. Pokazuje, że motoryzacja jest nie tylko męską domeną. – “Dużo pracowałam nad konstrukcją każdej z postaci w moim filmie, nad tym, jak się rozwijają i jakie zmiany przechodzą w trakcie naszej opowieści, czasami rzucając wyzwanie stereotypom. Główna bohaterka Julia jest tego doskonałym przykładem. Zaskakuje nas, ponieważ wymyka się schematom przypisanym do płci. Wciela się w wiele postaci, nawiguje między pewnymi kodami i środowiskami. Od początku filmu trudno ją zaszufladkować, bo wymyka się jednoznacznemu odbiorowi jej postaci. Kieruje nią pasja i nieposkromione pragnienie życia na własnych zasadach, w zgodzie z sobą” – mówi reżyserka Lola Quivoron W rolach głównych w filmie “Rodeo” występują: Julie Ledru, Yannis Lafki, Antonia Buresi, Cody Schroeder, Louis Sotton. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Lola Quivoron, która w 2016 roku zachwyciła publiczność swoim krótkometrażowym filmem „Dreaming of Baltimore”. „Rodeo” to pełnometrażowa kontynuacja pewnych wątków, które tam się pojawiły. Scenariusz powstał we współpracy z Antonią Buresi. Za zdjęcia odpowiada Raphaël Vandenbussche, muzyka Kelman Duran.

Nagrody:
MFF w Cannes – Nagroda Jury Coup de Coeur (sekcja Un Certain Regard)
EFF w Sewilli – Najlepsza aktorka (Julie Ladru)
MFF w Turynie – Nagroda Specjalna Jury, Najlepsza aktorka (Julie Ladru), Nagroda za scenariusz