W ramach cyklu Psychoanalityczne Spotkania Filmowe „W głębi” zapraszamy na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Darrena Aronofskiego, reżysera „Requiem dla snu” i „Czarnego łabędzia”!

WIELORYB

20 stycznia 2023, godz. 19:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł (w kasie kina), 16 zł (online: bilety.bok.bialystok.pl)

Premiera filmu: 17.02.2023

Prelegentka: Iza Trybus – psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej

 

Przenikliwa, poruszająca przypowieść o próbie pogodzenia się z własnym życiem, opowiedziana z iście biblijną siłą.
Robbie Collin, Daily Telegraph


Wieloryb

USA 2022, 117′
reż. Darren Aronofsky
obsada: Brendan Fraser, Sadie Sink, Samantha Morton, Hong Chau, Ty Simpkins

Film zachwycił publiczność i krytyków na Festiwalu w Wenecji, a Brendan Fraser za swoją rolę został nominowany do Złotego Globu dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym!

Charlie od lat żyje na marginesie świata. Uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone.

Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych „W głębi” to wynik współpracy działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF-u „GAG” z Izabelą Trybus i Sebastianem Kiercelem, psychoterapeutami pracującymi w nurcie psychoanalitycznym. Spotkanie odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Podlaskie Koło PTPP na FB