W wieku 21 lat była jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie, symboliczną królową amerykańskiego rock and rolla. A jednak tak mało wiadomo o Priscilli Presley, wieloletniej ukochanej i jedynej żonie Elvisa. Jej narracja przez długi czas pozostawała w cieniu jego dominującej i rozpalającej wyobraźnię historii, ale w ramach tej samej opowieści mieści się jej alternatywny i prywatny życiorys odzwierciedlający ówczesną kulturę – historia dziewczęcych marzeń, rozwijająca się jak w bajce, a ostatecznie prowadząca do odkrycia własnych pragnień.

„Priscilla” w reżyserii Sofii Coppoli od 9 lutego 2024!

PRISCILLA
USA 2023, 113′
reż. Sofia Coppola
obsada: Cailee Spaeny, Jacob Elordi, Dagmara Dominczyk, Ari Cohen

Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę.

Oczami Priscilli Sofia Coppola opowiada o nieznanym obliczu najsłynniejszej love story – długich zalotach i burzliwym małżeństwie Elvisa i Priscilli, począwszy od okresu, kiedy Elvis stacjonował w Niemczech, aż po czas, kiedy zamieszkali w wymarzonej rezydencji Graceland. To głęboko prawdziwa, zachwycająco czuła i subtelna historia młodej, zagubionej i naiwnej dziewczyny bez pamięci zakochanej w gwieździe rocka.

Scenariusz „Priscilli”, również autorstwa Sofii Coppoli, powstał na podstawie wspomnień „Elvis and Me” z 1985 roku autorstwa Priscilli Presley i Sandry Harmon. Film został wyprodukowany przez studio A24. Obok grającej Priscillę Cailee Spaeny (nagroda dla najlepszej aktorki na MFF w Wenecji), w roli Elvisa Presleya zobaczymy Jacoba Elordi szerzej znanego z serialu HBO „Euforia”.

Reżyserka Sofia Coppola:
Poruszył mnie pamiętnik Priscilli Presley opisujący jej doświadczenia jako młodej kobiety mieszkającej w Graceland. Starałam się uchwycić, jak to było wejść w świat Elvisa, aby w końcu odnaleźć własne życie. Jako artystka staram się ukazywać świat widziany oczami moich postaci bez osądzania ich. Zawsze interesowało mnie zagadnienie tożsamości, sprawczości i transformacji. W tym filmie badam, jak Priscilla staje się kimś, kim jest obecnie, co kobiecość oznacza dla niej i dla kolejnych pokoleń. Doświadczyła tak wielu podobnych rzeczy, jakich doświadczają wszystkie młode kobiety na drodze do dorosłości, tyle że w jej przypadku działo się to w efektownym i niezwykłym środowisku. Historia Priscilli jest równocześnie wyjątkowa i niezwykle uniwersalna.