Zapraszamy na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Todda Fielda z Cate Blanchett w roli głównej – opowieść o pasji, która potrafi pochłonąć bez reszty!

TÁR

29 stycznia 2023, godz. 17:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 22 zł / w kasie kina, 18 zł / online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

TÁR
USA 2022, 158′
reż. Todd Field
obsada: Cate Blanchett, Noémie Merlant, Nina Hoss, Sophie Kauer, Julian Glover, Allan Corduner, Mark Strong

Lydia Tár, dyrygentka największej niemieckiej orkiestry jest u szczytu swojej kariery, przygotowując zarówno premierę książki, jak i wyczekiwane wykonanie na żywo “V Symfonii” Mahlera. Wraz z żoną, koncertmistrz orkiestry Sharon Goodnow, wychowuje córkę Petrę. Lydia jest również współzałożycielką programu mentorskiego dla młodych dyrygentek. Osobista asystentka Lydii, jej była studentka Francesca ma nadzieję, że pewnego dnia Lydia awansuje ją na asystentkę dyrygenta.

Kiedy Lydia zostaje oskarżona o niewłaściwe zachowanie, jej niezmącone dotąd kariera i życie prywatne zaczynają się układać w niezwykły sposób.

Autorem scenariusza, reżyserem i producentem filmu jest Todd Field, który wrócił za kamerę po kilku latach przerwy. To kolejny tytuł w filmowym dorobku twórcy, który podbija światowe festiwale i zdobywa wszelkie możliwe nagrody.

Za muzykę, która odgrywa szczególną rolę w filmie, odpowiada islandzka kompozytorka Hildur Guðnadóttir, zdobywczyni Oscara za muzykę do filmu “Joker”. Za zdjęcia, oceniane przez wielu krytyków jako najlepsze w kinie od lat – Florian Hoffmeister, nagrodzony za nie Złotą Żabą w konkursie głównym 30. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Energa Camerimage w Toruniu.

Film jest też głównym kandydatem do kilku nominacji oscarowych. Do tej pory zdobył ponad 40 nagród (m.in. dla Najlepszej Aktorki na Festiwalu w Wenecji oraz Złoty Glob dla Cate Blanchett).