Zapraszamy na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu reżysera hitu „Mój piękny syn”!
Jego bohater, trzydziestoletni Pietro porzuca zatłoczone miasto i rusza w podróż w dzikie włoskie Alpy, aby odnaleźć siebie.

OSIEM GÓR – pokaz przedpremierowy

31 marca 2023, godz. 20:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 22 zł / w kasie kina, 18 zł / online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

 

Osiem gór
Włochy, Belgia, Francja 2022, 147′
reż. Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch
obsada: Luca Marinelli, Alessandro Borghi, Filippo Timi i Elena Lietti

Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić, czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.

Najnowszy film twórcy „Mojego pięknego syna” to ekranizacja bestsellerowej powieść Paulo Cognettiego. Jednak sercem opowieści jest uchwycona z wrażliwością obrazów Terrence’a Malicka relacja człowieka z przepiękną, majestatyczną i nieposkromioną naturą. Zdjęciom inspirowanym „Into the Wild” udało się oddać zarówno monumentalną, magnetyczną siłę gór, jak ich intymną stronę, gdzie kolejne kroki, milczenie, czas i właściwa miara to sposób na życie. „Osiem gór” to wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i miłości – platonicznej, ale mocniejszej niż jakakolwiek skała, na którą można by się wspiąć.

Media o filmie:

Wypełniony powietrzem i miłością film, który oddaje hołd pięknu oraz temu, co oznacza być człowiekiem. (…) Ten film zawiera w sobie tajemnicę i pasję, wspinając się na wyżyny alpejskich szczytów.
The Guardian

Wielowymiarowa historia o samopoznaniu, ludzkiej mocy, przyrodzie i miłości.
IndieWire

(…) łagodna epopeja, równie udana w swoim minimalistycznym podejściu do intymności, jak i w imponującym przedstawieniu naturalnych krajobrazów. Wciągające doświadczenie wizualne.
Little White Lies

Filmowcom udaje się uchwycić majestat i melancholię natury oraz chwalebną banalność życia, które przez nią przechodzi.
The Wrap

Twórcom udało się stworzyć wielowymiarową rozprawkę o poszukiwaniu bratniej duszy, o pamięci i potrzebie bliskości z naturą.
Filmweb