Każdy film napisany i wyreżyserowany przez Christophera Nolana jest gorąco oczekiwany, ale jego najnowszy projekt wydaje się szczególnie wyjątkowy. OPPENHEIMER, nakręcony w technologii IMAX® epicki thriller, wciąga widzów w dylemat fascynującego człowieka, który musi zaryzykować zniszczenie świata, aby go ocalić!

OPPENHEIMER
Premiera: 21 lipca 2023

OPPENHEIMER to porywająca historia fizyka J. Roberta Oppenheimera, określanego mianem “ojca bomby atomowej” ze względu na jego rolę w Projekcie Manhattan podczas II wojny światowej. To opowieść o najbardziej niszczycielskim dziele ludzkości i jedno z największych kinowych wydarzeń tego roku.

W filmie występują: Cillian Murphy jako J. Robert Oppenheimer, Emily Blunt jako jego żona, biolog i botanik Katherine “Kitty” Oppenheimer, zdobywca Oscara® Matt Damon wciela się w postać generała Leslie Grovesa Jr, dyrektora Projektu Manhattan, a Robert Downey Jr. gra Lewisa Straussa, komisarza-założyciela amerykańskiej Komisji Energii Atomowej.
Nominowana do Oscara® Florence Pugh gra psychiatrę Jean Tatlock, Benny Safdie fizyka teoretycznego Edwarda Tellera, Michael Angarano Roberta Serbera, a Josh Hartnett pionierskiego amerykańskiego naukowca jądrowego Ernesta Lawrence’a. W filmie wystąpił także zdobywca Oscara® Rami Malek, nie zabrakło też ośmiokrotnie nominowanego do Oscara® aktora, scenarzysty i reżysera Kennetha Branagha, który zagrał w poprzednich filmach Chistophera Nolana (“Tenet”, “Dunkierka”).
W obsadzie znaleźli się także Dane DeHaan, Dylan Arnold, David Krumholtz, Alden Ehrenreich i Matthew Modine.

Filmy Christophera Nolana, w tym “Tenet”, “Dunkierka”, “Interstellar”, “Incepcja” i trylogia “Mroczny Rycerz”, zarobiły na świecie ponad 5 miliardów dolarów, zostały nagrodzone 11 Oscarami i 36 nominacjami, w tym dwiema nominacjami za najlepszy film.
OPPENHEIMER to kolejne monumentalne dzieło reżysera, którego nie można przegapić!