Zapraszamy na niezwykłą wycieczkę po legendarnym amsterdamskim Rijksmuseum, gdzie w 2023 roku ma miejsce największa w historii wystawa arcydzieł Vermeera!

Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów

14 maja 2023, godz. 13:00
28 maja 2023, godz. 12:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł / normalny – w kasie kina i online: bilety.bok.bialystok.pl, 25 zł / ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci) – tylko w kasie kina

Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów
Wielka Brytania 2022, 95′
reż. David Bickerstaff

Film z cyklu „Wystawa w Kinie” zaprasza widzów na wycieczkę po legendarnym amsterdamskim Rijksmuseum, gdzie w 2023 roku ma miejsce największa w historii wystawa arcydzieł Vermeera. Zostały na nią wypożyczone z całego świata najsłynniejsze płótna tego dawnego mistrza: „Dziewczyna z perłą”, „Geograf”, „Mleczarka”, „Mała ulica”, „Pani pisząca list ze swoją pokojówką” czy „Kobieta trzymająca równowagę”. Łącznie w jednym miejscu zgromadzono aż 28 obrazów, a po wystawie oprowadzi nas jej kurator i zarazem dyrektor Rijksmuseum – Taco Dibbits.

Bilety na wystawę w Rijskmuseum wyprzedały się w kilka dni. Obecnie wejściówki można dostać już tylko na czarnym rynku, a ich ceny sięgają kilku tysięcy dolarów. Warto więc wybrać się do kina i zobaczyć tą wyjątkową wystawę na kinowym ekranie.

„Wystawa w Kinie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu pokazywane są wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów. „Wystawa w Kinie” jest pionierem kontentu kulturalnego w kinie. W tym roku cykl obchodzi rocznicę 10-lecia istnienia.