Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej: Supa Modo

(Niemcy, Kenia, 73')

Trailer

Opis filmu

Supa Modo
Niemcy/Kenia 2018, 74′
reż. Likarion Wainaina

Nagrodzona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale 2018, rozważna i delikatna filmowa próba oswojenia tematów związanych z odchodzeniem, a także opowieść o tym, jak marzenia mogą zmienić nasz los nawet w najtrudniejszych chwilach.

Jo jest nadzwyczajną dziewczynką, obdarzoną przez los wielkimi mocami. Wystarczy, że się skupi i może przesuwać przedmioty, zatrzymywać czas i wytrącać rzeczy z rąk. Nie robi tego nigdy dla własnego widzimisię, zawsze w słusznej sprawie, tak, jak to superbohaterowie mają w zwyczaju. Korzystanie z nadprzyrodzonych mocy jest dla małej Kenijki sensem życia i zarazem największą radością. Umiejętności dziewczynki spędzają sen z powiek jej mamie – Kathryn, która obawia się o kruche zdrowie dziecka, przecież Jo jest chora i musi się oszczędzać.

Tymczasem starsza siostra Jo – Mwix z pomocą całej wioski postanawia zrobić wszystko, aby spełnić największe marzenie swojej siostry. Tak powstaje film o superbohaterce – “Supa Modo”, której nie dosięga żadne zło i która potrafi walczyć o sprawiedliwość, dokładnie tak jak robi to jej idol – Jackie Chan.