Zapraszamy na przedpremierowe pokazy najnowszego filmu nominowanego do Oscara, zdobywcę Złotej Palmy, mistrza story-tellingu – Hirokazu Kore-edy!

MONSTER

13 kwietnia 2024, godz. 18:00
4 maja 2024, godz. 18:00
12 maja 2024, godz. 20:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 25 zł / normalny, 20 zł / specjalny “rodzinny” (min. 3 os.) – w kasie kina i online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Monster
Japonia 2023, 126′
reż. Hirokazu Kore-eda
muzyka: Ryuichi Sakamoto
obsada: Soya Kurokawa, Hinata Hiiragi, Sakura Ando, Eita Nagayama

Hirokazu Kore-eda powraca z nowym, subtelnym i poruszającym filmem – w “Monsterze” tworzy pełną oddechu, doskonale skonstruowaną opowieść o dziecięcych tajemnicach!

Kiedy Minato zaczyna dziwnie się zachowywać, jego matka od razu wyczuwa, że coś jest nie tak. Kiedy odkrywa, że za wszystkim stoi nauczyciel, wpada do szkoły i żąda, aby wyjaśnił jej, co się dzieje. W miarę, jak poznajemy historię oczami matki, nauczyciela i chłopca, powoli dochodzimy do prawdy.

“Monster” ukazuje trzy perspektywy tej samej, z pozoru prostej historii. Bójka w szkole, moralnie niepewny nauczyciel i matka walcząca o syna. Kolejne puzzle układane są przez Kore-edę z chirurgiczną precyzją i odsłaniają przed widzem sekrety bohaterów. Opowieść o tym, jak przyjaźń, miłość i odrzucenie tak często istnieją w tym samym kontinuum.

Emocje filmowe potęgowane są przez najwyższej próby ścieżkę dźwiękową, będącą ostatnią pracą nagrodzonego Oscarem wybitnego kompozytora Ryuichi Sakamoto.