Przepiękna opowieść o poszukiwaniu szczęścia, rozgrywająca się majestatycznej scenerii Himalajów! “Lunana. Szkoła na końcu świata” to nominowany do tegorocznych Oscarów i zdobywca ponad 20 nagród na festiwalach filmowych na całym świecie, w tym 10 statuetek od publiczności. Film nie bez powodu tak bardzo podoba się publiczności. W swoich spokojnych i magicznych 110 minutach “Lunana” rzuca światło zarówno na daleki Bhutan, jak i jego filozofię „szczęścia narodowego brutto”, która kształtuje całą narrację filmu.

LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA – pokaz przedpremierowy
4 stycznia, godz. 18:00 
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bhutan, Chiny, 110′, bilet 22 zł , 18 zł online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.
Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka.
Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu…