Zapraszamy na premierowe pokazy najnowszego filmu Sławomira Fabickiego („Miłość”, „Z odzysku”, „Męska sprawa”) z Magdaleną Cielecką i Martą Nieradkiewicz w rolach głównych!

LĘK

Nieradkiewicz i Cielecka na najwyższym poziomie! / Dawid Adamek

Takiego duetu aktorskiego jak Cielecka i Nieradkiewicz nie było w polskim kinie od dawna. W “Lęku” obie dostały role popisowe. Dobry europejski film. / Tomasz Raczek

Lęk
Polska/Szwajcaria/Niemcy 2023, 96′
reż. Sławomir Fabicki
obsada: Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Sabine Timoteo, Adrian Kłos, Piotr Polak

Małgorzata kontroluje każdy aspekt swojego życia. Mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze. Młodsza siostra Łucja jest jej przeciwieństwem – spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Spełnia się jako matka. Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Małgorzata jest nieuleczalnie chora, a Łucja ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii.

Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie. Przed nimi czas kłótni, płaczu i śmiechu.

Czy będą potrafiły znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?