Ekranizacja bestsellerowej powieść Sandro Veronesiego! W tej pełnej wzruszeń i elegancji historii główny bohater prowadzi nas przez ponad pół wieku losów florenckiego rodu Carrerów w malowniczej scenerii europejskich metropolii i toskańskiego wybrzeża.

Koliber
Włochy/Francja 2022, 126′
reż. Francesca Archibugi
obsada: Pierfrancesco Favino, Berenice Bejo, Kasia Smutniak, Laura Morante

Skąpana słońcem Toskania, lata 70-te. Błogie wakacje Carrerów upływają na relaksie w rytmie The Beatles, morskich kąpielach i wystawnych kolacjach. Wszystko się zmienia, gdy najstarszy syn, Marco, poznaje piękną Luisę, która na zawsze zagości w sercu chłopaka, zmieniając losy jego całej rodziny. Przez dekady jesteśmy świadkami pełnego emocji trójkąta miłosnego między Marco, tajemniczą Francuzką a piękną stewardessą. Oczami bohatera śledzimy niebywałe dzieje Carrerów na tle rzymskich uliczek, śródziemnomorskich klifów i paryskich alejek. To epicka podróż poprzez czas, przestrzeń i porywy serca mężczyzny, którego koleje losu stają się żywą kroniką florenckiego rodu na tle 50 lat włoskiej historii.

„Koliber” stanowi idealne remedium na jesienną aurę. Ta wielowymiarowa opowieść za pomocą pięknych zdjęć i wyjątkowej ścieżki dźwiękowej przenosi widzów w samo serce skąpanej słońcem Italii.