Przesłodzone Walentynki nie są dla Was? Lubicie stylistykę lat 80. i 90.? “Sok z żuka”, “Edwarda Nożycorękiego” i “Juno” widzieliście już z tysiąc razy?
No to świetnie, bo mamy dla Was szaloną walentynkową komedię-horror, której bohater dąży do swojego celu po… trupach. Dosłownie!

Filmowe Walentynki: Najbardziej samotny chłopak na świecie

14 lutego 2023, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 22 zł / w kasie kina, 18 zł / onlinehttps://bilety.bok.bialystok.pl/ (do każdego biletu słodki upominek)

Najbardziej samotny chłopak na świecie
Wielka Brytania 2022, 91′
reż. Martin Owen
obsada: Max Harwood, Hero Fiennes Tiffin, Susan Wokoma, Tallulah Haddon

Oliver to najbardziej samotny chłopak na świecie. Nie ma przyjaciół ani rodziny. Mieszka sam, a jego ulubione zajęcie to oglądanie „Alfa” w TV. Regularnie odwiedza go dwójka pracowników opieki społecznej. Pewnego dnia dostaje ultimatum: albo znajdzie przyjaciół, albo trafi do placówki opiekuńczej. Proste? Nie, jeśli się jest lokalnym dziwadłem.

Olivier lubi swoje życie, więc będzie dążył do celu po trupach, i to dosłownie… Z lokalnego cmentarza odkopuje sobie całą rodzinę plus jamniczka. Teraz pozostaje tylko przekonać opiekę społeczną, że zadanie zostało wykonane. Tylko jak to zrobić, jeśli cała rodzinka to zombie?

Reżyser Martin Owen: Poszukiwanie rodziny i szczęścia to coś, do czego wszyscy dążymy, nawet jeśli nasza rodzina miałaby się składać z nieboszczyków! Uwielbiam koncepcję tradycyjnej środkowoamerykańskiej rodziny, tylko że w tym przypadku wszyscy są nieumarli… nawet pies!