Zapraszamy na prezentację podróżniczą w ramach 12. Festiwalu Kultur i Podróży Ciekawi Świata:

Ola i Karol Lewandowscy / Busem Przez Świat: Turcja na dziko z dzieckiem

22 października 2023, godz. 15:00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł, do kupienia w kasach kina Forum i CLZ oraz na bilety.bok.bialystok.pl

pełny program festiwalu

 

Trzy miesiące, stary bus i ponad 10 tysięcy kilometrów przez drogi i bezdroża Turcji. Karol, Ola i Gaja Lewandowscy odwiedzili najpiękniejsze tureckie plaże, podziwiali balony w Kapadocji i eksplorowali podziemne miasta. Widzieli dziesiątki antycznych ruin, wypili hektolitry tureckiej herbaty i na własnej skórze przekonali się, że stereotypy o Turkach są nieprawdziwe. A przede wszystkim uczyli się podróżowania na nowo – z niemowlakiem na pokładzie ich kolorowego busa.

To nie tylko relacja z podróży. To także masa porad o tanim podróżowaniu i o podróżach z dzieckiem. A także źródło pięknych miejsc i ciekawostek o Turcji.

Ola i Karol Lewandowscy – rocznik 1988, on z wykształcenia magister robotyki, ona – magister politologii. Podróżnicy, blogerzy, autorzy filmów i 6 książek podróżniczych. Odwiedzili ponad 60 państw na 5 kontynentach i charakterystycznymi kolorowymi busami przejechali ponad 500 tysięcy kilometrów. Nagrodzeni tytułami Blog Roku 2014, Twórca Wideo Roku 2015, Traveler National Geographic 2018 i Bloger Roku 2019.