W Dniu Kobiet zapraszamy na przedpremierowy pokaz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes najnowszego filmu wietnamskiego reżysera Anh Hung Trana (“Zapach zielonej papai”, “Rykszarz”, “Norwegian Wood”) z Juliette Binoche i Benoîtem Magimelem w rolach głównych!

BULION I INNE NAMIĘTNOŚCI

8 marca 2024, godz. 18:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 25 zł / normalny (w kasie kina i online: https://bilety.bok.bialystok.pl/), 20 zł / specjalny “rodzinny” (min. 3 os.) w kasie kina i online

Tylko Francuzi potrafią tak gadać o jedzeniu i poświęcać temu tematowi całą uwagę. Do tego chemia między Juliette Binoche i Benoit Magimelem oczywista. Zmysłowo.
Tomasz Raczek

Na taki wzrusz i miłosną melancholię czekałem sporo lat, od przepłakanego seansu “Wszystkich poranków świata”. Cudo nie tylko dla foodies.
Sebastian Smoliński

Film bliski perfekcji; czysty i syty jak rondelek klarowanego masła. Odruch zaglądania do garnka doczekał się tu apoteozy w kuchennych piruetach kamery.
Michał Oleszczyk

Bulion i inne namiętności
Francja 2023, 145′
reż. Anh Hung Tran
obsada: Juliette Binoche, Benoît Magimel, Emmanuel Salinger, Patrick d’Assumçao, Galatéa Bellugi, Jan Hammenecker

Złota Palma w Cannes za reżyserię dla Anh Hung Trana!

Bohaterami osadzonego w drugiej połowie XIX wieku filmu są znakomita kucharka Eugénie (Juliette Binoche) i znany smakosz, gastronom Dodin (Benoît Magimel). Od 20 lat razem gotują, tworzą przepisy i wydają wielkie przyjęcia. Rozmawiają ze sobą głównie za pośrednictwem potraw, przygotowując wspaniałe buliony, sosy, przepiórki, turboty, warzywa z własnego ogrodu czy spektakularne desery. Świat, który wspólnie tworzą, pomaga im przetrwać najtrudniejsze życiowe momenty, a ich relacja przez lata ewoluuje.