Kultowe animacje ze Studia Ghibli po wielu latach ponownie (lub po raz pierwszy) na dużym ekranie!

DZIEŃ DZIECKA W KRAINIE GHIBLI: PONYO

1 czerwca 2024, godz. 12:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 20 zł / normalny, 18 zł / specjalny bilet “rodzinny” (min. 3 osoby) – w kasie kina i online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Po filmie zapraszamy na warsztaty w klimacie anime!

Japońskie studio Ghibli ma na koncie mnóstwo kultowych dzieł, a premiery ich filmów wyczekiwane są nie mniej niż tych ze stajni Walta Disneya. Przeboje Isao Takahaty i Hayao Miyazakiego, założycieli studia, od lat zaliczane są do kanonu światowego kina, nie tylko wśród fanów animacji. Gutek Film nabył prawa kinowe do 6 kultowych tytułów Studia Ghibli: „Spirited Away: W krainie bogów”„Ruchomy zamek Hauru”„Księżniczka Mononoke”, „Ponyo”, „Tajemniczy świat Arrietty” i „Narzeczona dla kota”, które można będzie zobaczyć także w naszym kinie Forum!


Ponyo

Japonia 2008, 100′
reż. Hayao Miyazaki

wiek: 7+
dwulektor

Wyruszcie w bajkową podróż i odkryjcie magię, która czeka na Was w morskiej głębinie! „Ponyo” Hayao Miyazakiego to przepiękna opowieść o niezwykłej przyjaźni chłopca i złotej rybki, która odmieniła jego życie na zawsze.

Pięcioletni chłopiec o imieniu Sosuke mieszka wraz z mamą w nadmorskiej miejscowości. Podczas zabawy na plaży Sosuke znajduje uwięzioną w słoiku złotą rybkę. Nadaje jej imię Ponyo i obiecuje zawsze się nią opiekować. Jednak Ponyo nie jest zwyczajną rybką – to córka potężnego czarodzieja, który zrozpaczony jej zniknięciem, wzburzy całe morze, by sprowadzić ją do domu. Tak rozpoczyna się niezwykła przygoda, podczas której chłopiec i rybka muszą połączyć siły, by ocalić świat przed niebezpieczeństwem i spełnić marzenie Ponyo o zostaniu człowiekiem.

Przepiękny wizualnie i pełen uroku film „Ponyo” od nagradzanego twórcy „Spirited Away: W kranie bogów” i „Mojego sąsiada Totoro” jest opowieścią o miłości, przyjaźni i magii oraz doskonałą propozycją dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze światem Studia Ghibli.
Film z polskim dwulektorem, dla widzów od 7. roku życia.

WARSZTATY

Znacie Totoro? To jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w japońskiej popkulturze, dorównująca sławą Kubusiowi Puchatkowi czy Myszce Mickey. Nic więc dziwnego, że od lat dumnie zdobi logo Studia Ghibli – jest to wszak postać niezwykła!

To ogromne, puchate i uśmiechnięte od ucha do ucha stworzenie przypominające skrzyżowanie kota i królika jest magicznym trollem, strażnikiem lasów. Potrafi też być wspaniałym przyjacielem, o czym przekonały się bohaterki filmu „Mój przyjaciel Totoro”.

A gdyby mieć zawsze przy sobie jego miniaturową wersję?

Podczas rodzinnych warsztatów stworzymy wspólnie filcowe breloczki z wizerunkiem tego przyjaznego leśnego ducha, by każdy z Widzów mógł wrócić do domu z własnym Totoro w kieszeni.
Zapraszamy!