Kultowe animacje ze Studia Ghibli po wielu latach ponownie (lub po raz pierwszy) na dużym ekranie!

DZIEŃ DZIECKA W KRAINIE GHIBLI: NARZECZONA DLA KOTA

1 czerwca 2024, godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 20 zł / normalny, 18 zł / specjalny bilet “rodzinny” (min. 3 osoby) – w kasie kina i online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Po filmie zapraszamy na warsztaty w klimacie anime!

Japońskie studio Ghibli ma na koncie mnóstwo kultowych dzieł, a premiery ich filmów wyczekiwane są nie mniej niż tych ze stajni Walta Disneya. Przeboje Isao Takahaty i Hayao Miyazakiego, założycieli studia, od lat zaliczane są do kanonu światowego kina, nie tylko wśród fanów animacji. Gutek Film nabył prawa kinowe do 6 kultowych tytułów Studia Ghibli: „Spirited Away: W krainie bogów”„Ruchomy zamek Hauru”„Księżniczka Mononoke”„Ponyo”„Tajemniczy świat Arrietty” i „Narzeczona dla kota”, które można będzie zobaczyć także w naszym kinie Forum!

 

Narzeczona dla kota
Japonia 2002, 75′
reż. Hiroyuki Morita

wiek: 7+
lektor

Witajcie w Kocim Królestwie, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a koty mówią ludzkim głosem! To tu czekają na Was niezliczone radości oraz wielkie przygody w towarzystwie wszelkiej maści futrzaków.

Haru jest nieśmiałą licealistką z głową w chmurach – wiecznie spóźnia się do szkoły, gubi rzeczy i wzdycha do chłopaka, który nie zwraca na nią uwagi. Pewnego dnia nastolatka ratuje życie kotu, któremu grozi potrącenie przez samochód. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zwierzę przemawia ludzkim głosem, dziękując jej za pomoc. Ocalonym kotem jest bowiem nie kto inny jak książę Lune, syn Kociego Króla. Za dobry uczynek dziewczyna zostaje nagrodzona mnóstwem prezentów oraz zaskakującą propozycją małżeństwa – z wdzięczności koty chcą wydać Haru za następcę tronu. Wraz z niezwykłymi towarzyszami, eleganckim kotem Baronem, kocurem Mutą i gadającym gargulcem Toto, dziewczyna trafia do Kociego Królestwa. Tu rozpoczyna prawdziwą podróż, w głąb siebie.

Zrealizowana pod artystyczną opieką Hayao Miyazakiego, „Narzeczona dla kota” to dowcipna i wzruszająca opowieść o odwadze, przyjaźni i odkrywaniu własnej wartości, która sprawi przyjemność nie tylko miłośnikom kotów. „Naucz się być sobą, wtedy nic nie będzie straszne” – mówią Haru koci przyjaciele, i z taką myślą zostawiają też widzów twórcy filmu.

Film z polskim lektorem lub polskimi napisami, dla widzów od 7. roku życia.

WARSZTATY

Znacie Totoro? To jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w japońskiej popkulturze, dorównująca sławą Kubusiowi Puchatkowi czy Myszce Mickey. Nic więc dziwnego, że od lat dumnie zdobi logo Studia Ghibli – jest to wszak postać niezwykła!

To ogromne, puchate i uśmiechnięte od ucha do ucha stworzenie przypominające skrzyżowanie kota i królika jest magicznym trollem, strażnikiem lasów. Potrafi też być wspaniałym przyjacielem, o czym przekonały się bohaterki filmu „Mój przyjaciel Totoro”.

A gdyby mieć zawsze przy sobie jego miniaturową wersję?

Podczas rodzinnych warsztatów stworzymy wspólnie filcowe breloczki z wizerunkiem tego przyjaznego leśnego ducha, by każdy z Widzów mógł wrócić do domu z własnym Totoro w kieszeni.
Zapraszamy!