Początek czerwca należy do Was, drogie Dzieci! Rodzicom wypiszcie usprawiedliwienie, by mogli urwać się wcześniej z pracy, nauczycielom zasugerujcie przełożenie kartkówki na przyszły tydzień i spotkajmy się wszyscy w Kinie Forum! 

Zapraszamy najmłodszych i tych nieco starszych Widzów na specjalne pokazy filmowe z okazji Dnia Dziecka! Udamy się razem na przyjęcie urodzinowe Królika Karola, który właśnie kończy 5 lat, a później przeżyjemy przygodę z dziką bandą 12-latków pragnących wysadzić w powietrze fabrykę, która od lat zanieczyszcza ich rzekę. Jesteście gotowi na niezapomniany Dzień Dziecka?

Każdy pokaz umilimy Wam słodkim poczęstunkiem i łamigłówkami od Rudego z DrTusz!

Widzów, którzy nie zdążą dotrzeć do nas 1 czerwca zapraszamy na niedzielny seans filmu „Najlepsze urodziny Królika Karola”, podczas którego również zadbamy o celebracyjną atmosferę!

NAJLEPSZE URODZINY KRÓLIKA KAROLA– pokaz przedpremierowy
1 czerwca 2023, godz. 14:30
4 czerwca, godz. 13:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: w kasie kina: 20 zł/normalny, 17 zł/ulgowy (emeryci, uczniowie, studenci),  16 zł/“rodzinny” (min. 3 os.), online – bilet kupiony na stronie bilety.bok.bialystok.pl: 16 zł
wiek: 4+

DZIKA BANDA – w ramach 14. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego
1 czerwca 2023, godz. 16:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 18 zł / w kasie kina, 16 zł / online: bilety.bok.bialystok.pl

 

Najlepsze urodziny Królika Karola
Best Birthday Ever
reż. Michael Ekbladh, Niemcy, Niderlandy, Szwecja, 2021, 70’, dubbing, animacja
4+

Sto lat Karol! Nadszedł wyczekiwany dzień dla Królika Karola – wreszcie kończy 5 lat. Huczne świętowanie urodzin stoi jednak pod znakiem zapytania. Czy przyjęcie odbędzie się zgodnie z planem?

Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi, co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki i jej wesoło merdającego psa przeradza się w wielką przygodę! Spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina – to będą jego najlepsze urodziny!

Pełna radości animacja dla najmłodszych na podstawie książek uwielbianej Rotraut Susanne Berner to idealna okazja do wspólnego świętowania!