Zapraszamy na przedpremierowy pokaz komedii z Nicolasem Cage’em w brawurowej i całkowicie zaskakującej roli!

DREAM SCENARIO

26 grudnia 2023, godz. 18:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 22 zł / w kasie kina, 18 zł / online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

 

Dream Scenario
USA 2023, 100′
reż. Kristoffer Borgli
obsada: Nicolas Cage, Julianne Nicholson, Michael Cera, Dylan Gelula, Dylan Baker

Komedia, o jakiej nikomu się nie śniło! „Dream Scenario” to wyprodukowany przez studio A24 film z Nicolasem Cage’em w brawurowej i całkowicie zaskakującej roli.

Zdobywca Oscara Nicolas Cage wciela się w rolę niedocenianego i niemal niezauważalnego szarego człowieka, którego los zmienia się diametralnie, odkąd co noc śni się obcym ludziom na całym świecie. Z dnia na dzień, a w zasadzie z nocy na noc, Paul Matthews staje się celebrytą szczególnej kategorii. Nastoletnie córki przestają się go wstydzić, odzywa się do niego jego była, w oczach studentów zaczyna być cool, a na biurku przybywa lukratywnych kontraktów reklamowych. Wreszcie jest KIMŚ. Jednak szybko jego życie z ucieleśnienia marzeń staje się koszmarem, a z fascynującego fenomenu Paul staje się ofiarą cancel culture.

Zainteresowany kulturą internetu, viralowością i fenomenem influencerów reżyser Kristoffer Borgli („Chora na siebie”) eksploruje zarówno proces stawania się celebrytą, jak i szybką utratę sympatii mas. Zgłębiając te tematy, nie mógł lepiej dobrać odtwórcy głównej roli. Cage, którego twarz widnieje na tysiącach memów i zabawnych gadżetów, pokazuje tutaj nie tylko wybitny komediowy talent, ale także fenomenalny warsztat dramatyczny. Wyśmiewany za wybierane role, ale także nieustannie utrzymujący się na topie aktor dostał tu szansę na rozwinięcie skrzydeł. Krytycy uznali nakręcony w duchu Michela Gondry’ego („Zakochany bez pamięci”), Spike’a Jonze’a („Być jak John Malkovich”) oraz Charliego Kaufmana („Anomalisa”) „Dream Scenario” za nieodparcie śmieszny. Sam Nicolas Cage prawdopodobnie nigdy nie był ani tak zabawny, ani tak poruszający!

KRISTOFFER BORGLI – norweski reżyser, scenarzysta i montażysta urodzony w 1985 roku w Oslo. Zanim zajął się reżyserią filmów, uczył się rzemiosła filmowego poprzez realizację sportowych filmów skateboardingowych. Przez krótki czas był również związany z branżą reklamową. Jego poprzedni film „Chora na siebie” znalazł się w oficjalnej selekcji Un Certain Regard Festiwalu Filmowego w Cannes w 2022 roku. Wcześniej jego liczne filmy krótko- i długometrażowe były prezentowane na takich festiwalach jak: Sundance, SXSW i AFI Fest. Zainteresowany kulturą internetu, viralowością i fenomenem influencerów Borgli eksploruje współczesne zagadnienia z lekkością, jakiej trudno szukać u innych twórców. Postrzegam fikcję jako miejsce do badania mrocznych lub dysfunkcyjnych aspektów współczesnego życia. “Pociągają mnie uparci bohaterowie. Tacy, którzy żyją i umierają zgodnie z własnymi niedoścignionymi zasadami” – przyznaje reżyser. Obecnie żyje i tworzy między Los Angeles a Oslo.