Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku zapraszają na marcowy pokaz Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora – najnowszy film Sofii Coppoli, czułą i subtelną historię młodej dziewczyny bez pamięci zakochanej w gwieździe rocka!

DKF SENIORA: PRISCILLA

6 marca 2024, godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł / normalny – w kasie kina i na bilety.bok.bialystok.pl18 zł / ulgowy (posiadacze karty seniora), 15 zł / klubowy (posiadacze karty członkowskiej DKF) – tylko w kasie kina

Prelekcję przed i spotkanie po filmie poprowadzi dr Karolina Wierel 

Zapisy do DKF-u Seniora – Maria Waśkiewicz (Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku), e-mail: maja67511@wp.pl lub tel: 695 328 613

 

PRISCILLA
USA 2023, 113′
reż. Sofia Coppola
obsada: Cailee Spaeny, Jacob Elordi, Dagmara Dominczyk, Ari Cohen

Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę.

Oczami Priscilli Sofia Coppola opowiada o nieznanym obliczu najsłynniejszej love story – długich zalotach i burzliwym małżeństwie Elvisa i Priscilli, począwszy od okresu, kiedy Elvis stacjonował w Niemczech, aż po czas, kiedy zamieszkali w wymarzonej rezydencji Graceland. To głęboko prawdziwa, zachwycająco czuła i subtelna historia młodej, zagubionej i naiwnej dziewczyny bez pamięci zakochanej w gwieździe rocka.

Scenariusz „Priscilli”, również autorstwa Sofii Coppoli, powstał na podstawie wspomnień „Elvis and Me” z 1985 roku autorstwa Priscilli Presley i Sandry Harmon. Film został wyprodukowany przez studio A24. Obok grającej Priscillę Cailee Spaeny (nagroda dla najlepszej aktorki na MFF w Wenecji), w roli Elvisa Presleya zobaczymy Jacoba Elordi szerzej znanego z serialu HBO „Euforia”.