Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku zapraszają na ostatni przed wakacyjną przerwą pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora. W czerwcu starsze grono miłośników kina obejrzy najnowszy, nominowany do Oscara film Wima Wendersa!

DKF SENIORA: PERFECT DAYS

19 czerwca 2024, godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł / normalny – w kasie kina i na bilety.bok.bialystok.pl18 zł / ulgowy (posiadacze karty seniora), 15 zł / klubowy (posiadacze karty członkowskiej DKF) – tylko w kasie kina

Prelekcję przed i spotkanie po filmie poprowadzi dr Tomasz Adamski

Zapisy do DKF-u Seniora – Maria Waśkiewicz (Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku), e-mail: maja67511@wp.pl lub tel: 695 328 613

 

Perfect Days
Japonia, Niemcy 2023, 123′
reż. Wim Wenders
obsada: Kōji Yakusho, Tokio Emoto, Arisa Nakano, Yamada Aoi, Yumi Asô, Sayuri Ishikawa

Nominacja do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy! Złota Palma na festiwalu w Cannes dla Najlepszego aktora Kōji Yakusho! Nagroda Jury Ekumenicznego – Nagroda główna w Cannes dla Wima Wendersa!

Nowy film twórcy „Lisbon Story” i „Nieba nad Berlinem” to medytacja nad prostotą i pięknem życia. W „Perfect Days” Wim Wenders opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienności. Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes) to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych.

Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety (każda jest architektonicznym arcydziełem), okazuje się niezwykłym ceremoniałem. Ścieżką dźwiękową jego życia stają się harmonijne dźwięki tokijskiej ulicy oraz utwory The Velvet Underground, Lou Reeda, Patti Smith i Niny Simone. Film Wendersa to uzdrawiające kino zmieniające codzienność w magię.