Adam, chłopak z małej rybackiej wioski, przyjeżdża na prestiżowe stypendium do Kairu. Gdy staje się świadkiem tajemniczego zabójstwa kolegi, zostaje wplątany w śmiertelnie niebezpieczną intrygę. Zmuszony do współpracy, zgadza się przeniknąć do Bractwa Muzułmańskiego – jednej z najpotężniejszych organizacji islamu, która nie zawaha się przed niczym, żeby chronić swoje tajemnice. Aby przeżyć, Adam bardzo szybko będzie musiał opanować reguły gry niezwykle brutalnego świata, wkraczając na ścieżkę, z której nie ma już powrotu.

Gęsty, mistrzowsko nawiązujący do wybitnych literackich klasyków gatunku thriller został za swoją fabułę uhonorowany w Cannes nagrodą za najlepszy scenariusz. Reżyser Tarik Saleh osadził akcję filmu w świecie, którego nikt wcześniej nie odważył się pokazać na ekranie. Prawdziwe oblicze Bractwa długo pozostawało tajemnicą. Mimo że działa od blisko wieku, nikomu z zewnątrz nie udawało się go całkowicie poznać. Dla Adama, młodego studenta, opanowanie reguł obcego świata to przede wszystkim kwestia życia
i śmierci. W tej grze staje się mistrzem, przekraczając wszystkie granice.
Adam w języku arabskim oznacza proroka wygnanego z raju.

Zanim wziął się za reżyserię, Tarik Saleh był w latach 90. jednym z najbardziej uznanych artystów graffiti w rodzimej Szwecji. Jego malowidła wciąż można podziwiać na przedmieściach Sztokholmu. Saleh urodził się w 1972 roku w Sztokholmie jako syn Szwedki i Egipcjanina. Wychował się w Szwecji, zaś studiował już w Egipcie (finanse w Aleksandrii). Z kolei jego dziadek studiował na Uniwersytecie Al-Azhar („Harvardzie dla ubogich”), gdzie rozgrywa się akcja „Chłopca z niebios”. Aktualnie Saleh jest w Egipcie persona non grata – już jego poprzedni film: „Morderstwo w hotelu Hilton” został zakazany w tym kraju za ukazanie korupcji w tamtejszej policji.