Zapraszamy na premierowe pokazy najnowszego filmu Giorgosa Lanthimosa, reżysera takich dzieł jak “Faworyta”, “Kieł”, “Lobster”, “Zabicie świętego jelenia” czy “Alpy”!

BIEDNE ISTOTY

Złoty Lew dla najlepszego filmu na MFF w Wenecji! Nominacje do 7 Złotych Globów 2024!

 

Biedne istoty / Poor Things
USA, Irlandia, Wielka Brytania 2023, 143′
reż. Giorgos Lanthimos
obsada: Emma Stone, Mark Ruffalo, Willem Dafoe, Ramy Youssef, Jerrod Carmichael, Kathryn Hunter, Christopher Abbott, Suzy Bemba, Margaret Qualley

Niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.

Film powstał na kanwie książki Alasdaira Graya, a autorem scenariusza jest Tony McNamara. Jest to już druga współpraca między Lanthimosem i McNamarą („Faworyta”). Film wyprodukowali Ed Guiney, Andrew Lowe, Yorgos Lanthimos i Emma Stone.